ایستگاه خبر

ماینر جدید Bitmain در راه‌ است!

شرکت بزرگ چینی Bitmain روز گذشته در نمایشگاه فناوری Chengdu از ماینر جدید خود برای شبکه‌ی لایت‌کوین و دوج‌کوین رونمایی کرد. Colin Wu روزنامه‌نگار حوزه‌ی بلاک‌چین این خبر را در توئیتی منتشر کرده است.

وی در این خبر گفت که توان استخراج این ماینر جدید که Antminer L7 نامیده می‌شود معادل با ۹۵۰۰ مگاهش بر ثانیه است. Antminer L7 برای اجرا به ۳۴۲۵ وات برق نیاز دارد، این میزان برق برای روشن کردن ۱۹ دستگاه Antminer L3+ کافی است.  L3+ پرچمدار قبلی Birmain برای استخراج لایت‌کوین است و قدرتی معادل با ۵۰۴ مگاهش بر ثانیه دارد.

قیمت این ماینر چیزی در حدود ۱۰۰ هزار یوآن (معادل ۱۵ هزار دلار) اعلام شده و شرکت Bitmain به خریداران خارجی آن تا ۱۳ درصد تخفیف ارائه‌ می‌کند. طبق گفته‌ها اولین سری از ماینر Antminer L7 تا اوایل ماه نوامبر سال جاری به بازار خواهد آمد.

ماینر جدید Bitmain در راه‌ است!

 

ماینرهای سال ۲۰۲۱

روند گاوی سال جاری حاصل مصرف بی‌رویه‌ی چیپ‌های گرافیکی و پردازنده‌ها از جانب تولیدکنندگان ماینر است. کمبود پردازنده به حدی است که هیچ ماینری در سایت Bitmain برای فروش وجود ندارد.

کمبود پردازنده‌های سیلیکونی به شرکت بزرگ Nvidia هم رسیده است و کاربران بازی‌های رایانه‌ای برای خرید کارت گرافیک‌های جدید این شرکت دچار مشکل شده‌اند. جدیدترین پردازنده‌های گرافیکی این شرکت مانند GeForce RTX 3080 ،RTX 3070 و RTX 3060 Ti بازدهی بسیار بالایی در استخراج رمز ارزها، مخصوصا اتریوم، دارند.

شرکت Nvidia در ماه می سعی کرد تا با عرضه‌ی فریم‌ور جدیدی، نرخ هش این سری پردازنده‌ها را محدود کند. سپس از یک پردازنده‌ی جدید به نام CMP رونمایی کرد که انحصارا برای استخراج اتریوم طراحی شده است. طبق گزارش‌های موجود، کمبود جهانی چیپ‌های Nvidia قیمت محصولات دست دوم این شرکت را تا ۳۰۰ درصد افزایش داده است.

موج تازه‌ی نوسانات در پایان روز پیش کاهش ۵ درصدی قیمت‌ها را در اکثر رمز ارزهای موجود رقم زد. می‌توان حدس زد که تقاضای بی‌سابقه‌ برای ماینرها حاکی از تداوم استخراج در فضای رمز ارزها باشد.

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۱

Source

https://coiniran.com/?p=46149
دکمه بازگشت به بالا