ایستگاه خبر

سلطه‌ی Bitmain بر بازار دستگاه‌های استخراج بیت کوین با ورود MicroBT تنگ شده است

MicroBT، سازنده‌ی دستگاه‌های استخراج بیت کوین در سال ۲۰۱۹ با فروش بیش از نیم میلیون دستگاه، سهم بازار خود را افزایش داد و سلطه‌ی Bitmain بر این بازار را تضعیف کرد. MicroBT در سال گذشته حدود ۶۰۰ هزار واحد از سری پرچمدار WhatsMiner M20 به فروش رسانده است. این محصول به طور متوسط ۶۰ تراهش بر ثانیه قدرت محاسباتی دارد که یعنی ۶۰۰ هزار واحد فروخته شده ۳۰ اگزاهش از قدرت هش شبکه بیت کوین را تامین می‌کند.

در کنار جهش قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۹، میانگین دو هفته‌ای قدرت محاسباتی از ۴۰ EH/s در سال ۲۰۱۸ به ۱۰۰ EH/s در سال ۲۰۱۹ رسیده است. پس می‌توان نتیجه‌گیری کرد نزدیک نیمی از رشد قدرت محاسباتی بیت کوین در سال ۲۰۱۹ توسط دستگاه‌های MicroBT تامین شده است. همچنین دستگاه‌های M20 بسته به قیمت بیت کوین بین ۲۴ تا ۳۰ دلار برای هر تراهش قیمت دارند و بنابراین می‌توان تخمین زد که MicroBT بیش از ۹ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ کسب کرده است.

در همین حال و با شیوع ویروس کرونا در چین، تولید و لجستیک به تاخیر افتاده و رشد قدرت محاسباتی بیت کوین نیز تقریبا پایدار مانده است. داده‌های استخر استخراج BTC.com نشان می‌دهد قدرت استخراج بیت کوین در حدود ۸ روز گذشته ۱.۷۸ درصد کاهش داشته است.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=36990
دکمه بازگشت به بالا