ایستگاه خبر

شرکت BitGo در مورد نقض تحریم‌ها به خزانه‌داری آمریکا توافق می‌کند!

شرکت BitGo با دفتر وزارت خزانه‌داری آمریکا در خصوص برنامه‌هایی که ظاهرا منجر به نقض تحریم‌ها شده است، توافق می‌کند. بنا بر گزارش OFAC، این شرکت نتوانسته است از باز کردن حساب و استفاده از سرویس‌های کیف پول آنلاین خود توسط افراد واقع در حوزه‌های قضایی تحریم‌شده مانند کریمه، کوبا، ایران، سوریه و سودان جلوگیری کند. نقض تحریم‌ها ظاهرا بین سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۹ روی داده است که در این مدت، BitGo تعداد ۱۸۳ تراکنش ارز دیجیتال را پردازش کرده است که ارزش آنها در کل به ۹۱۳۰ دلار می‌رسد.

OFAC ابراز داشته که دلایلی وجود دارد که نشان می‌دهد که BitGo با توجه به آدرس‌های آی پی می‌دانسته که بعضی از کاربران آن در کشور‌های تحریم واقع هستند اما در زمان تراکنش‌ها کنترلی بر آنها اعمال نکرده است. از آنجا که این تخلف‌ها داوطلبانه و توسط خود BitGo فاش نشده است، این شرکت مجبور به پرداخت جریمه است.

شرکت BitGo توافق کرده که ۹۸۸۳۰ دلار را برای حل و فصل مسئولیت مدنی احتمالی بپردازد. بنا به گزارش OFAC، جریمه چنین پرونده‌هایی می‌تواند تا ۵۳ میلیون دلار برود و مبلغی که BitGo قرار است بپردازد زیاد نیست. این مبلغ جریمه با توجه به آن در نظر گرفته شده است که BitGo با بازرسان همکاری کرده و اقداماتی را جهت جبران به عمل آورده است و همچنین این شرکت یک مدیر ارشد را برای انطباق با قانون استخدام کرده است.

در کل، این پرونده نشان می‌دهد که شرکت‌های کریپتویی باید اقدامات لازم را برای درک و کاهش ریسک‌های تحریم انجام دهند. به گفته OFAC، این دقیقا چیزی است که همه فراهم‌کنندگان خدمات مالی انجام می‌دهند. نظر شما چیست؟ آیا جریمه کردن BitGo عادلانه است؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=42877
دکمه بازگشت به بالا