ایستگاه خبر

سیگنال دهی Bitfury برای UASF

اخیرا طرفداران بیت کوین که از شاهد جدا شده یا Segwit حمایت می کنند در حال بحث بر روی BIP 148 هستندکه یک “سافت فورکِ فعال شده توسط کاربر” یا UASF می باشد. در چند روز گذشته Bitfury بلاکی با تگِ BIP 148 استخراج کرد. این موضوع حمایت این شرکت از پروپوزال BIP 148 را نشان می دهد.

بحث درباره UASF در میان طرفداران Segwit

با توجه به اینکه بحث های مربوط به اندازه بلاک همچنان ادامه دارد، بسیاری از افراد در حال تلاش برای یافتن راه حلی مناسب برای مقیاس بندی بیت کوین در آینده هستند. چند هفته پیش فردی با نام مستعار “Shaolin Fry” ایده ای با نام Segwit UASF را معرفی کرد که می تواند Segwit را قبل از رسیدن به آستانه ی ۹۵درصدی اجماع بین استخراج کنندگان فعال کند. در اصل این پروپوزال، فعالسازی اجباری Segwit را معرفی می کند که گفته می شود در بازه بین ۱اکتبر تا ۱۵نوامبر ۲۰۱۷ انجام شود.

این ایده توجه بسیاری از افراد را برای دیدن تحلیل و بررسی های سایر توسعه دهندگان جلب کرده. BIP 148 که توسط Shaolin Fry نوشته شده در حال حاضر در Github قرار گرفته تا در دسترس افراد جامعه باشد و توسعه دهندگان بتوانند آن را بررسی کرده و نظرات خود را ارائه کنند. خالق ناشناس BIP 148 منطق پشت UASF که با نام “Flag Day” نیز شناخته می شود را توضیح داده و می گوید P2SH نیز به روشی مشابه معرفی شد.

Bitfury بلاکی با برچسب UASF Segwit استخراج می کند

در ۲۴مارس، ارئه دهنده زیرساخت بیت کوین و بلاک چین یعنی Bitfury بلاکی با تگِ UASF Segwit استخراج کرد که این امر حمایت این شرکت بزرگ از پروپوزال BIP148 را نشان می دهد. بلاک ۴۵۸۷۹۳ و چند بلاک دیگر که توسط بلاک چین ثبت شده است، شامل استقرار اجباری تگِ Segwit بوده اند.

اعضای جامعه بیت کوین در رسانه های اجتماعی به بحث بر سر این بلاک ها پرداخته اند. حامیان UASF از توسعه دهندگان این پروپوزال راهنمایی های فنی خواسته اند چرا که به نظر نمی رسد تا به حال هیچ نشانه ای از بررسی این ایده توسط مهندسین وجود داشته باشد. علاوه بر این، برخی از افراد فکر می کنند که این کار Bitfury صرفا یک حرکت سیاسی بوده.

کسانی که مخالف این پروپوزال هستند و ایده های مثل Bitcoin Unlimited را پشتیبانی می کنند بر این عقیده اند که این ایده ریاکارانه و مضحک است. یکی از مخالفان ایده UASF SEgwit به تمسخر می گوید:« ما آنقدر با هارد فورک مخالفیم که آماده تغییر PoW (گواه اثبات کار)، یا ایجاد فورک فعال شده توسط کاربر، یا Segwit و یا هر گونه فورک دیگری هستیم تا از هاردفورک جلوگیری کنیم.»

تا زمان اجرای این پروپوزال یعنی ۱اکتبر ماه های بسیاری پیش روست، پس زمان زیادی طول می کشد تا بتواند حمایت صنایع و توسعه دهندگان را جلب کند. در حال حاضر از دید بسیاری از مردم UASF تنها صحبتی سرگرم کننده در فضای اینترنت است، اما Bitfury کاری کرد که می تواند این تفکر را در آینده ای نزدیک تغییر دهد.

در حال حاضر پیشنهادات و پروپوزال هایی در راستای اندازه بلاک در حال ارائه است و برخی هم دست به کار شده اند. باید دید سرانجام این تصمیم ها و انتخاب ها که بعضا حتی فقط برای جلوگیری از به وجود آمدن BU است چه می شود.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده بوده و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & Images via news.bitcoin.com

https://coiniran.com/?p=5251
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x