ایستگاه خبر

۳۳ درصد کاهش در موجودی بیت‌کوین‌های صرافی Bitfinex در مدت یک ماه

بیت‌کوین‌های بیت‌فینکس، صرافی مشهور، در ۴ هفته‌ی گذشته ۶۶۰۰۰ عدد کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری Cointelegraph، این صرافی در ۱۷ مارس، ۲۰۰۱۴۰ عدد بیت‌کوین داشته که این مقدار در ۱۳ آوریل یعنی تقریبا یک ماه بعد، ۳۳ درصد افت داشته و به‌ ۱۳۴۰۹۱ رسیده است. این کاهش شدید مشابه با تجربه‌ی BitMEX است که بعد از سقوط نیمه‌ی مارس یک افت ۳۸ درصدی را در دارایی‌های بیت‌کوین خود داشته است. به تازگی یک روند کلی میان کاربران وجود داشته که دارایی‌های دیجیتال خود را از صرافی‌ها بیرون می‌کشند. البته بسیاری از صرافی‌ها کاهش‌های بسیار جزیی داشته اند. حتی صرافی Poloniex، در همین دوره توانسته است موجودی بیت‌کوین خود را ارتقا دهد.

در حالی که این صرافی، Bitfinex، خروج جمعی بیت‌کوین را تجربه کرده، از طرفی سپرده‌های اتریوم آن در همین مدت، بیش از ۱۰۰۰۰۰ عدد افزایش داشته است. اگر چه با تبدیل به دلار، این افزایش در موجودی اتریوم فقط ۱۵ درصد از کاهش در بیت‌کوین را جبران می‌کند.

به نظر می‌رسد که ترکیبی از عوامل در این روند دخالت دارند. اول، کاربران صرافی انتظار دارند که قیمت بیت‌کوین به خاطر نزدیک شدن به هالوینگ افزایش یابد و به همین دلیل بیت‌کوین‌های خود را برای یک نگه‌داری بلندمدت بهتر از صرافی‌ها بیرون می‌کشند. ثانیا، شاید این نوعی از تغییر کیفیت باشد که کاربران دارایی‌های خود را از صرافی‌ها با سابقه و اعتبار ناکافی به آن‌هایی که تصور می‌کنند قابل اعتمادتر هستند، منتقل می‌کنند.

 

https://coiniran.com/?p=38228
دکمه بازگشت به بالا