ایستگاه خبرآخرین اخبار ارزهای دیجیتال

صرافی بیتفینکس بخشی از دارایی‌های مسروقه از هک ۲۰۱۶ را بازیابی کرد

صرافی رمزارزی بیتفینکس اعلام کرد برخی از دارایی‌های دزدیده شده از هک بیت کوین در سال ۲۰۱۶ را بازیابی کرده اما تعداد قابل توجهی از دارایی‌ها هنوز بازیابی نشده است.

این صرافی در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد که دارایی‌های مورد بحث را از وزارت امنیت داخلی ایالات متحده دریافت کرده است.

بازیابی پس از هفت سال

صرافی بیتفینکس اعلام کرد توانسته است ۳۱۲۲۱۹ دلار به صورت نقد و ۶.۹ بیت کوین کش (BCH) به ارزش حدود ۱۹۵۱ دلار را با قیمت‌های امروز بازیابی کند. دارایی‌هایی که در جریان هک سال ۲۰۱۶ به سرقت رفته بود، توسط وزارت امنیت داخلی ایالات متحده بازگردانده شد. مقامات ایالات متحده در سال ۲۰۲۲ پس از دستگیری دو نفر در ارتباط با هک بیتفینکس، کنترل این وجوه را به دست گرفتند. صرافی با مقامات برای بازیابی دارایی‌های سرقت‌شده در حین هک و بازگرداندن آن‌ها به مشتریان همکاری می‌کند.

بیتفینکس در پست وبلاگ خود اعلام کرد که دولت ایالات متحده به پیگرد قانونی افراد مرتبط با حمله ادامه می‌دهد. آژانس گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده، دارایی‌های بازیابی شده را توقیف کرد. این آژانس، آژانس مجری قانون وزارت امنیت داخلی ایالات متحده است. پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری بیتفینکس، از مقامات تشکر کرد و گفت:

ما بسیار خوشحالیم که می‌توانیم به یک نقطه عطف موفقیت‌آمیز دیگر در بازیابی دارایی‌های به سرقت رفته از بیتفینکس در سال ۲۰۱۶ برسیم. این توقیف خاص نشان‌دهنده تعهد مقامات مجری قانون به ردیابی مجدانه تمام عوامل حمله‌ای است که تقریباً هفت سال پیش علیه بیتفینکس انجام شد. ما مشتاقانه منتظریم که تا آنجایی که ممکن است بیت کوین‌های دزدیده شده را بازیابی کنیم و آن را بین دارندگان توکن‌هایی که در واکنش به هک در سال ۲۰۱۶ صادر شده بودند، دوباره توزیع کنیم.

هک صرافی بیتفینکس

هک بیتفینکس یکی از بزرگ‌ترین هک‌هایی بود که در آن زمان صنعت کریپتو را هدف قرار داد. هکرها توانستند حدود ۱۱۹,۷۵۶ بیت کوین (BTC) را به لطف یک باگ امنیتی از صرافی سرقت کنند. در آن زمان، دارایی‌های سرقت‌شده حدود ۷۱.۸ میلیون دلار ارزش داشت. با این حال، با قیمت‌های فعلی، ارزش آن‌ها به ۳.۶ میلیارد دلار می‌رسد. در چندین نوبت، هکرها رمز ارز سرقت‌شده را برای  پولشویی جابجا کرده بودند.

با این حال، مقامات ایالات متحده در حال ردیابی دارایی‌ها بودند و موفق شدند هکرها را در سال ۲۰۲۲ دستگیر کنند. هکرها، ایلیا لیختنشتاین و هدر مورگان یک زوج متاهل از نیویورک بودند. هر دو متعاقباً به توطئه برای ارتکاب پولشویی متهم شدند. این دستگیری همچنین منجر به توقیف بیشتر وجوه دزدیده‌شده به ارزش حدود ۳.۶ میلیارد دلار بیت کوین شد. معاون دادستان کل لیزا او. موناکو در آن زمان اظهار داشت:

دستگیری‌های امروز و بزرگترین توقیف مالی این وزارتخانه تا به حال نشان می‌دهد که ارز دیجیتال پناهگاه امنی برای مجرمان نیست.متهمان در تلاشی بیهوده برای حفظ ناشناس بودن، از طریق هزارتوی تراکنش‌های ارزهای دیجیتال وجوه دزدیده‌شده را جابه‌جا می‌کردند. به لطف کار دقیق مجری قانون، این وزارت یک بار دیگر نشان داد که چگونه می‌تواند وجوه مسروقه را دنبال کند.

 

پیشنهاد مطالعه: بیت کوین و نظریه پولی مدرن

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=64017
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x