ایستگاه خبر

جی‌پی مورگان:‌ محتمل است که روند نزولی بیت کوین ادامه پیدا کند

در راستای روند نزولی بیت کوین آخرین یادداشت تحقیقاتی جی‌پی‌ مورگان (JPMorgan) می‌گوید که ارزش منصفانه بیت کوین بین 24000 تا 36000 دلار است.
مه 2021 را می‌توان بدترین ماه بیت کوین از سال 2011 دانست. یک تحلیلگر از بانک آمریکایی جی‌پی‌ مورگان معتقد است که ارزش این دارایی در میان‌مدت می‌تواند همچنان روندی نزولی داشته باشد.

استراتژیست و متخصص دارایی دیجیتال جی‌پی‌ مورگان، نیکولاس پانیگیرتزوگلو، پیش‌بینی کرده است که دارندگان بیت کوین شاهد افت قیمت بیشتری خواهند بود.

وی در یادداشت تحقیقاتی خود برای سرمایه‌گذاران نوشت بیت کوین باید تا مرز 26000 دلار افت قیمت داشته باشد. به گفته وی، ارزش منصفانه بیت کوین در حال حاضر بین 24000 تا 36000 دلار است.

در چند هفته گذشته، کاهش علاقه مؤسسات به خرید بیت کوین عامل اصلی رکود اخیر این رمز ارز در سطوح بین 30،000 تا 40،000 دلار در نظر گرفته شده است. پانیگیرتزوگلو افزود: سقوط ماه مه به تصویر بیت کوین در نظر بسیاری از سرمایه‌گذاران سازمانی آسیب رسانده و باعث تردید آن‌ها در پتانسیل این رمز ارز به‌عنوان ذخیره ارزش شده است. او گفت:

«شکی نیست که روند نزولی بیت کوین هفته‌های گذشته باعث می شود پذیرش بازار رمز ارزها و به‌ویژه بیت‌ کوین و اتریوم در میان مؤسسات کمتر شود. ما توجه داریم که صرف افزایش نوسانات، به‌ویژه نسبت به طلا، مانعی برای پذیرش بیشتر مؤسسات است زیرا از جذابیت طلای دیجیتال در مقابل طلای سنتی می‌کاهد.»

همین تحلیلگر در آوریل نوسانات کم بیت کوین را ستایش و پیش‌بینی کرده بود این رمز ارز تا 146000 دلار صعود خواهد کرد. با این حال، به نظر می‌رسد رکود اخیر بازار چشم‌انداز میان‌مدت او را نسبت به دارایی‌های دیجیتال تغییر داده است. اکنون که نوسانات نزولی بیت کوین بازگشته است، مؤسسات تمایل کمتری دارند که بیت کوین را ذخیره ارزش و سپری در برابر تورم بدانند. پیتر برانت، معامله‌گر افسانه‌ای، با اشاره به امکان روند نزولی دیگری از نظرات پانیگیرتزوگلو حمایت کرده و نوشته است: اگر این روند پیشتر برود، اوضاع بیت کوین می‌تواند وخیم شود.

ماه گذشته، جی‌پی مورگان همگام با گلدمن ساکس و مورگان استنلی اعلام کرد منابع مالی جدیدی را برای سرمایه‌گذاری مشتریان ثروتمندش در بیت کوین و سایر دارایی‌های دیجیتال ارائه خواهد کرد. این خدمات جدید در تابستان پیش رو در دسترس خواهند بود.

 

پیشنهاد مطالعه: ثبات قیمت بیت کوین (BTC) روند نزولی این رمز

 

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا