ایستگاه خبر

بنیان‌گذار BitConnect از سوی دادگستری آمریکا به‌جرم رهبری یک ترفند پانزی جهانی متهم شد

علی‌رغم آنکه توکن بومی Bitconnect یعنی BCC چندین سال است که ازبین رفته است، اما تیم توسعه‌دهنده‌ی این پروژه همچنان درگیر مسائل حقوقی است. دادگستری آمریکا روز گذشته بنیان‌گذار این پروژه را به‌جرم رهبری مشهورترین ترفند پانزی فضای رمز ارزها متهم نمود.

ماجرا همچنان ادامه دارد

دادگستری آمریکا در بیانیه‌ی رسمی خود Satish Kumbhani، بنیان‌گذار ۳۶ ساله‌ی هندی Bitconnect، را به‌جرم توطئه‌ی کلاهبرداری، دستکاری قیمت کالا، انتقال مجرمانه‌ی وجوه متعلق به کسب‌وکارهای بدون مجوز و اقدام برای پول‌شویی بین‌المللی متهم نمود.

تمام اتهامات فوق ارتباط مستقیمی با پروژه‌ی Bitconnect دارند. بیت‌کانکت که خدمات خود را تحت‌عنوان برنامه‌های وام‌دهی ارائه می‌داد چیزی جز یک طرح هرمی عظیم در سطح جهانی نبود. توکن بومی آن BCC در اوج ارزش بازار خود توانست رتبه‌ی ۲۰ام را تصاحب نماید.

این وزارت‌خانه در توضیحات خود اظهار داشت که Kumbhani براساس اتهامات فوق از تعداد نامشخصی از سرمایه‌گذاران مبلغ ۲.۴ میلیارد دلار کلاهبرداری کرده است.

وی با ایجاد این ترفند پانزی یک بات مبادلاتی و یک نرم‌افزار سنجش نوسان عرضه کرد و به‌کاربرانی که از Bitconnect استفاده می‌کردند وعده‌ی دریافت سود بسیار بالایی داد. اما درواقع این یک طرح هرمی بود و کاربران تنها با معرفی اعضای جدید به‌مجموعه‌ی خود موفق به کسب درآمد جدیدی می‌شدند.

Eric B. Smith، مامور ویژه‌ی بررسی این پرونده، مدعی شد که پروژه‌ی Bitconnect نشانه‌هایی از ورود کلاهبرداران مالی به فضای کریپتو داشت که به‌دنبال فرصتی برای فرار از قانون بوده‌اند.

پیشنهاد مطالعه: شناسایی پروژه‌های کلاهبرداری بیت‌کوین چگونه ممکن است؟

Source

https://coiniran.com/?p=49973
دکمه بازگشت به بالا