ایستگاه خبر

ثروتمندترین تریدر بیت کوین ۲.۵ میلیارد دلار در یک روز به دلیل سقوط بازار ارزهای دیجیتال از دست داد!

ثروتمندترین تریدر بیت کوین در یک روز ۲.۵ میلیارد دلار (۱.۹ میلیارد پوند) از دست داده است زیرا بازار بی‌ثبات ارزهای دیجیتال بار دیگر سقوط کرد.

این ضرر در حالی رخ داد که این ارز دیجیتال روز شنبه ۱۶.۵ درصد سقوط کرد و یک پنجم ارزش تریلیون دلاری خود را کاهش داد.
این معامله‌گر مرموز، که صاحب بزرگترین سهم بیت کوین در جهان است – حدود ۲۸۸۰۰۰ نفر از آن – در ساعات اولیه صبح امروز شاهد کم شدن ثروت خود بود.

کیف پول ۳۴xp4vRoCGJym3xR7yCVPFHoCNxv4Twseo در روز جمعه ۱۶.۲۹ میلیارد دلار (۱۲.۲۸ میلیارد پوند) ارز دیجیتال داشت. تا صبح روز شنبه، این مبلغ به ۱۵.۴۵ میلیارد دلار (۱۱.۶۵ میلیارد پوند) و سپس به ۱۳.۸۱ میلیارد دلار (۱۰.۴۱ میلیارد پوند) تا عصر کاهش یافت و ۲.۴۸ میلیارد دلار در یک روز از بین رفت.

در واقع، تاجر بدشانس در کمتر از یک ماه شاهد کاهش ۵.۵ میلیون دلاری (۴.۱۵ میلیون پوندی) ارزش سرمایه‌اش بوده است.

BitInfoCharts  نشان می‌دهد این کیف پول – که از اکتبر ۲۰۱۸ معامله می‌کرد و ۱.۵۳ درصد از کل بیت کوین‌ها را در اختیار دارد – در ۱۱ نوامبر به ۱۹.۳۳ میلیارد دلار (۱۴.۵۵ میلیارد پوند) رسید و چند روز بعد به ۱۶.۷۸ میلیارد دلار (۱۲.۶۵ میلیارد پوند) سقوط کرد. و اخیرا به کمتر ۱۳.۸ میلیارد دلار (۱۲.۴۱ میلیارد پوند) رسیده است.

این در حالی است که یکی از معامله‌گران رمز ارزها گفته است که میلیون‌ها دلار را در کمتر از پنج دقیقه از دست داده است.

کاربر ناشناس Reddit ادعا کرد که پس از سرمایه‌گذاری در SQUID، ارز دیجیتالی الهام گرفته از سری بازی Squid Game نتفلیکس، ۱.۳ میلیون دلار (۹۰۰۰۰۰ پوند) به دست آورده است.
این رمز ارز قبل از سقوط به ۰.۰۱ دلار – کاهش ۹۹.۹۹ درصدی نسبت به ماه گذشته – به بالاترین قیمت خود یعنی ۲۶۸۱ دلار (۲۰۰۰ پوند) رسیده بود.

وبسایت فناوری Gizmodo قبلاً هشدار داده بود که این سکه احتمالاً یک کلاهبرداری است و سازندگان این رمز ارز جدید به سرعت سکه‌های خود را با پول واقعی نقد کنند.

این افت کمتر از یک هفته پس از رسیدن بیت کوین به رکورد بالای ۶۹۰۰۰ دلار (۵۲۰۰۰ پوند) اتفاق افتاد.

این سقوط شدید تنها در دو روز حدود ۳۰۰ میلیارد دلار (۲۲۶ میلیارد پوند) ارزش را از بازار ترکیبی کریپتو از بین برد.

بر اساس آمار CoinDesk، بیت کوین، ارز دیجیتال شماره یک به ارزش بازار پایین ۵۱۸۰۸.۵۴ دلار (۳۹۰۰۰ پوند) رسیده است.

همه بازیگران اصلی دیگر از جمله اتریوم، BNB بایننس، سولانا، کاردانو و XRP ریپل افت حدود ۱۰ درصدی را تجربه کرده‌اند.

چرا بازار ارزهای دیجیتال سقوط کرده است؟

نوسانات در رمز ارزها به دنبال یک دوره بی‌ثبات برای بازارهای مالی است که با تورم شدید بانک‌های مرکزی را مجبور به تجدید نظر در سیاست‌های پولی خود کرد.

چین هم با ممنوعیت استخراج بیت کوین به آخرین سقوط در اوایل سال جاری کمک کرد.

سهام جهانی بیش از ۴ درصد از رکورد ماه نوامبر کاهش یافتند، در حالی که دارایی‌های دیگر مانند اوراق خزانه افزایش یافته است.

دلار همچنین در این هفته برخلاف سایر ارزهای ثابت و کریپتو تقویت شده است، تا حدی به این دلیل که نرخ بهره برای کاهش تورم در حال افزایش است.

پیشنهاد مطالعه: متاورس چیست؟ (Metaverse)

منبع

https://coiniran.com/?p=48645
دکمه بازگشت به بالا