ایستگاه خبر

پنج میلیاردر جدید در نتیجه افزایش قیمت بیت کوین!

در دنیای سرمایه‌گذاری، پول حرف اول را می‌زند. با این حال، در موارد نادر، عقیده حتی بهتر از یک کوه عظیم پول نقد است. طی دهه گذشته، معتقدین واقعی انقلاب ارزهای رمزارز، آنچه را که زمانی چیزی بی‌ارزش در جهان مالی به حساب می‌آمد، به کلاس دارایی‌های تریلیون دلاری تبدیل کرده‌اند.

کامرون وینکلووس، کارآفرین ارزهای رمزنگاری شده که در کنار برادر دوقلوی خود، تایلر، از فیس بوک شکایت و ادعا کرد مارک زاکربرگ ایده آنها را برای این سایت شبکه اجتماعی دزدیده است. در سال ۲۰۱۲، آنها سهم ناچیزی را که زاکربرگ به آنها داده بود گرفتند و در بیت کوین سرمایه‌گذاری کردند. آنها سال‌ها مسخره و تحقیر شدند. دو قایقران تحصیل‌کرده هاروارد حالا در میان آنارشیست‌ها، دلالان و غبره در دنبای ارزهای دیجیتال به شهرت و ثروت‌اند. اکنون بیت کوین در حال افزایش است و به قله جدیدی می‌رسد و جریان اصلی امور مالی و جامعه را به خود جلب می‌کند.

کامرون وینکلووس در توئیتر خود نوشت: «بیت کوین در کل بازار فیس بوک از $ FB پیشی گرفته است» ، زیرا بیت کوین در روز جمعه بیش از ۴۰ هزار دلار در هر سکه، سپس ۴۱۰۰۰ دلار و بیشتر از آن افزایش یافت. افزایش اخیر رمزارزها بدان معنی است که Forbes تخمین می‌زند هر یک از Winklevii از صبح روز دوشنبه، ۱.۴ میلیارد دلار دارایی دیجیتال داشته باشد، یعنی بیش از دو برابر ارزش فقط یک ماه پیش.
در حالی که S&P 500 از ابتدای ژانویه ۲۰۲۰ تا ۱۱ ژانویه ۲۰۲۱ جهش ۱۷ درصدی داشته است، بیت کوین در همان زمان ۴۰۰٪ افزایش یافته است، این سکه سطح ۴۰،۰۰۰ دلار را شکست و سایر دارایی های دیجیتال را نیز در. مسیر خود قرار داد.

یک عامل کلیدی در ایجاد شور و هیجان: همانطور که کووید فدرال رزرو را به چاپ تریلیون دلار برای تحریک اقتصاد و مواجهه با رکود اقتصادی سوق داد، سرمایه‌گذاران به طور فزاینده‌ای بیت کوین را به عنوان سپری در برابر تورم می‌دیدند. بر خلاف افزایش قیمت ۲۰۱۷ از ۱۰۰۰ دلار به ۱۹۰۰۰ دلار، که توسط سرمایه‌گذاران خرد انجام می‌شد، افزایش اخیر توسط سرمایه‌گذاری‌های بزرگ سازمانی و گسترش روش‌های خرید و ذخیره رمزارز ایجاد شده است.

در سال ۲۰۲۰، غول پرداخت Square از ۵۰ میلیون دلار از خزانه شرکت خود برای خرید بیت کوین استفاده کرد – سرمایه‌گذاری که هم اکنون ۱۶۱ میلیون دلار ارزش دارد. پاول تودور جونز، میلیاردر صندوق هجینگ گفت که حدود ۲٪ از دارایی‌های وی در رمزارزها است و غول سهام خصوصی Northern Trust برنامه‌هایی را برای سهولت در ذخیره بیت کوین، اتریوم، XRP ،litecoin و بیت کوین کش برای مشتریان خود ارائه داد. پی پال به ۳۰۰ میلیون مشتری خود اجازه می دهد تا بیت کوین بخرند و آن را در هر ۲۶ میلیون بازرگانی مورد حمایت خود خرج کنند.

در این راه، برخی از سرمایه‌گذاران رمزارز بسیار ثروتمند شده‌اند. حداقل پنج نفر اخیراً به صفوف میلیاردرها رسیده‌اند، احتمالاً تعداد بسیار بیشتری نیز باشند. با استفاده از همه چیز، از کیف‌پول های دیجیتال در دسترس عموم گرفته تا گزارش‌های به سبک قدیمی، هدف ما شناسایی بزرگترین برندگان رونق بازار رمزارزهاست. به هیچ وجه این متن یک رتبه‌بندی کامل نیست بلکه میزان واقعی ثروتها را نشان می‌دهد.

برای آخرین لیست میلیاردرهای رمزارز فوربس از فوریه ۲۰۱۸، ما ارزش سهام شرکت کارآفرینان و سرمایه‌گذاری کریپتوی آنها را محاسبه کردیم. برای این لیست، ما فقط سرمایه کریپتوی آنها را آورده‌ایم:

کامرون و تایلر وینکلوس
ارزش خالص رمزارز: ۱.۴ میلیارد دلار

CoinIran Cameron Tyler Winklevoss
مؤسسین صرافی رمزارز Gemini، که هم اکنون حجم معاملات روزانه آن حدود ۳۰۰ میلیون دلار است، از جمله اولین اسامی قابل شناسایی برای خرید بیت کوین بودند. تا آوریل ۲۰۱۳، کارآفرینانی که در ابتدا به خاطر استخدام مارک زاکربرگ برای ساختن نسخه اولیه فیسبوک به شهرت رسیده بودند (و بعداً به دلیل سرقت ایده‌شان از فیسبوک شکایت کردند)، آن زمانی که ارزش هر بیت کوین در حدود ۱۲۰ دلار بود  ۱۱ میلیون دلار بیت کوین داشتند. با فرض اینکه بیشتر آن سکه‌ها و توکن‌های اتر را نگه داشته باشند، هر کدام بیش از ۱.۴ میلیارد دلار دارایی دیجیتال دارند (این دو برادر از اظهارنظر در این باره خودداری کردند).

متیو روزاک
ارزش خالص رمزارز: ۱.۲ میلیارد دلار

درپر - کوین ایران
در اواخر دهه ۱۹۹۰ و اوایل دهه ۲۰۰۰، روزاک قبل از خرید اولین بیت کوین خود در سال ۲۰۱۲ در سرمایه‌گذاری پرریسک و به عنوان یک کارآفرین کار می‌کرد (او همچنین در سال ۲۰۰۶ هزینه‌های بازرگانی داخلی را تسویه می‌کرد). امروز وی بنیانگذار و رئیس Bloq است، یک استارت‌آپ پنج ساله فناوری بلاکچین با مشتریانی مانند Citigroup و Discover. مشاوره‌های Bloq شامل همه‌چیز می‌شود، از پردازش پرداخت برای استیبل کوین‌ها (یا رمزارزهایی که به ارزش یک ارز سنتی وابسته هستند) تا کمک به بانک‌ها برای ذخیره امن دارایی‌های دیجیتال. روزاک اخیراً با ابتکار عمل به هر عضو کنگره ۵۰ دلار دارایی دیجیتال کمک کرده است. فوربس ارزش خالص دارایی کریپتوی وی را ۱.۲ میلیارد دلار برآورد می‌کند، در حالی که در سال گذشته تقریبا ۳۰۰ میلیون دلار بوده است.

تیم دراپر
ارزش خالص رمزارز: ۱.۱ میلیارد دلار

CoinIran Drapper

وی در سال ۱۹۸۵ به عنوان فردی از خاندان سرمایه‌گذار Draper مستقر در سیلیکون ولی، به شریک مؤسس Draper Fisher Jurvetson تبدیل شد، یک شرکت سرمایه گذاری پرریسک که صدها سرمایه‌گذاری در شرکت‌های مختلف از تسلا تا شرکت آزمایش خون فعلی Theranos انجام داده است. وی گفت، در سال ۲۰۱۴، ۲۹۶۵۶ بیت کوین را که توسط مارشال‌های ایالات متحده مصادره شده بود، از بازار سیاه جاده ابریشم به ارزش ۱۸.۷ میلیون دلار خریداری کرد (قیمت: هر سکه در آن زمان فقط ۶۳۲ دلار بود). دراپر در یک ایمیل به فوربس گفت: «دلار در گذشته واحد پول بود. بیت کوین واحد پول آینده است. آنچه اکنون شاهد آن هستیم انتقال جهان از دلار به بیت کوین است. در این شرایط، من همچنان یک هدلر و یک خریدار هستم.» دراپر درخواست‌های Forbes برای مصاحبه را رد کرد. با فرض این که دراپر هر آنچه را در سال ۲۰۱۴ خریده است را حفظ کرده باشد، ارزش رمزارز وی ۱.۱ میلیارد دلار است.

مایکل سایلور
ارزش خالص رمزارز: ۶۰۰ میلیون دلار

سایلور - کوین ایران

مدیر عامل شرکت تجزیه و تحلیل تجارت MicroStrategy در سال ۲۰۲۰ به صحنه بیت کوین وارد شد و منجر به این شد که MicroStrategy بیش از ۱.۱ میلیارد دلار در رمزارز با متوسط ​​قیمت حدود ۱۵۹۶۴ دلار سرمایه‌گذاری کند (ارزش این سکه ها اکنون ۲.۴ میلیارد دلار است). وی نگرانی‌های مربوط به کاهش ارزش دلار آمریکا در نتیجه چاپ تریلیون دلاری فدرال رزرو را ذکر کرد و هم اکنون در تلاش است تا نرم‌افزار شرکت خود را برای تجزیه و تحلیل داده‌های بیت کوین شخصی‌سازی کند. سهام MicroStrategy از زمان اعلام اولین خرید بیت کوین در ۱۱ آگوست چهار برابر شده است. در اکتبر، سایلور فاش کرد که وی شخصاً حدود ۱۷۵ میلیون دلار برای ۱۷،۷۳۲ بیت کوین هزینه کرده است، امروز ارزش آنها ۶۰۰ میلیون دلار است. این مبلغ را به سهام ۱.۲ میلیارد دلاری وی در MicroStrategy اضافه کنید و ما یک میلیاردر جدید دیگر داریم. سایلور می‌گوید: «رویای آمریکایی ایجاب می‌کند که این ارز کاملاً سالم باشد.»

مایک نووگراتز
ارزش خالص رمزارز: ۴۷۸ میلیون دلار

Coiniran Novogratz

بعد از اینکه یک سری سرمایه‌گذاری‌های بد بسیاری از ثروت او را از بین برد، وی به عنوان یک علاقه‌مند و فعال در دنیای کریپتو شناخته شد. Novogratz بنیانگذار و مدیرعامل شرکت Galaxy Investment Partners است که در سرمایه‌گذاری و توسعه خدمات مرتبط با رمزارزها تخصص دارد. در سال ۲۰۱۳ گزارش شده است که وی شخصاً ۷ میلیون دلار در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است، بعداً از این دارایی‌ها به عنوان بودجه سید Galaxy استفاده کرد. بر اساس افشای اطلاعات منتشر شده از سپتامبر ۲۰۲۰، Forbes تخمین می‌زند با یک جهش ۳۰۰ درصدی در چهار ماه، دارایی‌های کریپتوی Galaxy حدود ۶۲۱ میلیون دلار باشد. از آنجا که نوووگراتز ۷۷٪ از شرکت را در اختیار دارد، ارزش سهام او را ۴۷۸ میلیون دلار می‌کند. این مبلغ شامل رمزارزهایی که ممکن است او شخصاً مالک آنها باشد نیست و وی از افشای آن خودداری کرد.

ویتالیک بوترین
ارزش خالص رمزارز: ۳۶۰ میلیون دلار

ویتالیک بوترین - کوین ایران

مخترع اتریوم، دومین شبکه بزرگ رمزارز، که اکنون ارزش آن ۱۲۳ میلیارد دلار است، نیز اخیراً دستاوردهای بزرگی داشته است. وی بیش از این که به عنوان یک سرمایه‌گذار شناخته شود به دلیل علاقه تحصیلی و اجتماعی خود به رمزارزها مشهور است. اما این بدان معنا نیست که او برای آرمانش خود را قربانی کرده باشد. وی در حال حاضر بیش از ۳۳۳۰۰۰ اتر دارد که تقریباً ۳۶۰ میلیون دلار ارزش دارد. یک سال پیش، ارزش همان سکه های دیجیتالی فقط ۴۵ میلیون دلار بود.

 

Source

https://coiniran.com/?p=43141
دکمه بازگشت به بالا