ایستگاه خبر

بیت کوین در حفظ حریم خصوصی باید نکته‌هایی را از مونرو بیاموزد

برای بسیاری از کاربران کریپتو، حفظ حریم خصوصی همچنان اولویت اصلی است. رمزارزهای رایج مانند بیت کوین به کاربران این امکان را می‌دهند که از شکل امن‌تر پول که تغییرناپذیر است بهره‌مند شوند. با این حال، در چند سال گذشته، شاهد رغبت بالا به کریپتوهایی با محوریت حفظ حریم خصوصی مانند مونرو و Zcash  هستیم که به احتمال زیاد حتی می‌توانند بر رمزارزهای رایجی مانند بیت‌ کوین نیز اثرگذار باشند.

در مناظره‌ای جدید، آندریاس آنتونوپولوس، از هواداران بیت کوین، تأکید کرد که چگونه حریم خصوصی همچنان در خط مقدم جنبش رمزارز قرار دارد و در این باره صحبت کرد که آیا نوآوری‌های فناورانه که اکنون در سکه‌هایی مانند مونرو یافت می‌شود، می‌تواند تکامل یابد و به بیت کوین هم اضافه شود. آنتونوپولوس خاطرنشان کرد: ویژگی‌های حریم خصوصی مونرو نسبت به ویژگی‌های بیت کوین بسیار پیچیده‌تر است ، وی گفت:

«Monero یک بلاکچین مجزا و رمزارز است که ترکیبی از فناوری‌های بسیار پیشرفته حریم خصوصی را در خود دارد تا بتواند درجه‌ای از ناشناس بودن را ارائه دهد که در بیت کوین سابقه نداشته است.»

جالب اینکه در گزارشی که اخیراً توسط دانشگاه کارنگی ملون بر روی سکه‌هایی با محوریت حفظ حریم خصوصی انجام شده است، آمده که همه پروتکل‌های حریم خصوصی و پایگاه کاربران یکسان نیستند و در حریم شخصی و ناشناس بودن سطح برابری ندارند. در مورد مونرو، محققان دریافتند که پروتکل‌های حریم خصوصی آن بسیار قوی است اما در مورد Zcash، به نظر می‌رسد که پایگاه کاربری آن همچنان از ویژگی‌هایی که دارد بهره نمی‌برد.

«گرچه Zcash کاملاً مستحکم رمزنگاری شده است، کاربران‌اش به گونه‌ای رفتار می‌کنند که انگار از استخر محافظت‌شده استفاده کامل را نمی‌برند و این باعث می شود ردیابی شوند.»

Source

https://coiniran.com/?p=39773
دکمه بازگشت به بالا