ایستگاه خبر

بروزرسانی بعدی بیت کوین از آدرس‌های Tor V3 پشتیبانی می‌کند!

نسخه بعدی Bitcoin Core آخرین نوع آدرس‌های Tor را پشتیبانی می‌کند‌. آدرس‌های Tor V3 رمزنگاری قوی‌تر و امنیت بیشتری خواهند داشت. آدرس‌های قدیمی V2 نیز در ۱۵ اکتبر ۲۰۲۱ منسوخ خواهند شد.

به گفته پیتر وویل، بنیانگذار و مهندس سابق Blockstream، نسخه بعدی Bitcoin Core از آخرین آدرس‌های V3 Tor Network پشتیبانی می‌کند – که سال آینده کاملاً تبدیل به استاندارد جدید خواهند شد.

پروپوزال بهبود بیت کوین (BIP) 155، که شامل جزئیاتی از پشتیبانی Tor است، با مرجع اجرایی فعلی بیت کوین ادغام شده است. این طرح در Bitcoin Core نسخه ۰.۲۱ عملیاتی خواهد شد.

شبکه Tor مبتنی بر نرم‌افزار منبع‌باز است و امکان برقراری ارتباطات به شکل ناشناس در اینترنت را فراهم می‌کند. در ماه ژوئیه، توسعه دهندگان Tor اعلام کردند آدرس‌های V2 شبکه – که در طول بیش از یک دهه گذشته مورد استفاده قرار گرفته‌اند – در ۱۵ اکتبر ۲۰۲۱ کنار گذاشته خواهند شد. این آدرس‌ها با آدرس‌های V3 جدیدی که از سال ۲۰۱۵ در حال توسعه هستند جایگزین خواهند شد.

در بیانیه توسعه‌دهندگان آمده است که «با رشد و تکامل درک انسان از ریاضیات و رمزنگاری، بنیان نسخه ۲ دیگر شکننده به نظر می‌رسد و می توان گفت در این برهه از زمان ناامن است… تلاش سه‌ساله برای توسعه گسترده این محصول منجر به آمادگی برای انتشار نسخه ۳ شده است.»

آدرس‌های نسخه ۳ در مقایسه با آدرس‌های فعلی چند پیشرفت چشمگیر ایجاد کرده‌اند. آنها از فرم رمزنگاری قویتری استفاده می کنند، اطلاعات کمتری در اختیار کنترل‌کنندگان شبکه می‌گذارند و امنیت را افزایش می‌دهند.

طبق گفته وویل، Bitcoin Core v0.21 خیلی زودتر از موعد مقرر Tor، «احتمالاً در دسامبر» امسال منتشر می‌شود. به غیر از آدرس‌های V3، نرم افزار جدید Bitcoin همچنین از ویژگی‌ دیگری به نام «Gossiping» پشتیبانی می‌کند که به گره‌های Nodes پنهان، امکان پیدا کردن گره‌های دیگر برای اتصال را می‌دهد.

وویل توضیح داد Gossiping به یک گره اجازه می‌دهد تا «به گره های دیگر بگوید سلام! من از سرویس پنهان جالب Tor V3 که گره بیت کوین را اجرا می‌کند، باخبرم. اگر شما به گره دیگری برای اتصال نیاز داشته باشید، با من ارتباط برقرار کنید!»

 

Source

https://coiniran.com/?p=41481
دکمه بازگشت به بالا