ایستگاه خبر

وضعیت تمرکزگرایی در شبکه‌ی لایتنینگ وخیم به نظر می‌رسد!

طبق مقاله‌ی منتشر در سایت arXiv از تیمی از دانشگاهیان سوئیس، فرانسه، ایتالیا و کانادا به نظر می‌رسد پیکربندی شبکه‌ی لایتنینگ (LN) روز به روز متمرکز‌تر می‌شود. شایان توجه است که این مقاله هنوز تحت بررسی قرار دارد. این تیم اطلاعات شبکه‌ی لایتنینگ را برای ۱۸ ماه از ۱۸ ژانویه ۲۰۱۸ تا ۱۳ جولای ۲۰۱۹ جمع‌آوری کرده و آن را از نظر توزیع نودها و ثروت‌ بررسی کرده است. آنها دریافته‌اند که با افزایش تعداد گره‌ها ضریب جینی تمرکزگرایی نودها و توزیع ثروت بالا می‌رود.

طبق ای تحقیق توزیع بیت کوین (BTC) در نودهای شبکه بسیار ناهموار است و ۱۰ درصد نودها ۸۰ درصد BTC شبکه را نگهداری می‌کنند. تصویر زیر نمودار واقعی شبکه بیت کوین در روزهای ۱۶ و ۳۴ است و دایره‌های قرمز و نارنجی نشان‌دهنده‌ی نودهای پراستفاده هستند. محققان معتقدند شبکه‌ تبدیل به طعمه‌ی خوبی برای حملات تقسیم‌کننده (split attacks) شده است.

2020 02 22 145923 min

شبکه‌ی لایتنینگ در زمان نگارش این خبر میزبان بیش از ۱۱۵۰۰ نود است که هر یک بطور متوسط معادل ۱۳۰۰ دلار دارایی دارند و ظرفیت متوسط کانال‌ها حدود ۲۴۰ دلار است. شبکه‌ی لایتنینگ به عنوان یک راه حل لایه‌ی دوم برای حل مشکل مقیاس‌پذیری در بلاک چین بیت کوین معرفی شد.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=37061
دکمه بازگشت به بالا