ایستگاه خبر

سقوطی تاریخی در انتظار شاخص سختی استخراج بیت‌کوین

پس از سقوط بهای بیت‌کوین و دلسردی استخراج‌گران، شاخص سختی استخراج این رمزارز پیشتاز بازار در آستانه‌ی سقوطی تاریخی قرار دارد.

نیک کارتر، تحلیلگر کوین‌متریکس، می‌گوید دور از انتظار نیست که طی روز‌های آتی شاهد افت ۱۵درصدی دیفیکالتی یا شاخص سختی استخراج بیت‌کوین باشیم. احتمالا این سقوط، سومین سقوط بزرگ شاخص سختی در تاریخ بیت‌کوین خواهد بود. کارتر در توییتی نوشته است:

تا سه روز آینده، موعد تنظیم شاخص سختی فرا می‌رسد و با این پیش‌فرض که تغییرات خاصی در بازار رخ ندهد، انتظار می‌رود افتی ۱۳ تا ۱۵ درصدی در دیفیکالتی روی دهد. این احتمالا سومین یا چهارمین افت بزرگ شاخص سختی در تاریخ استخراج بیت‌کوین خواهد بود.

بنابر گزارش پایگاه‌های خبری در تاریخ ۱۰ مارس، شاخص سختی با بر جای گذاشتن رکوردی تاریخی به ۱۶.۵۵ تریلیون واحد رسیده بود. گفتنی است به‌ازای استخراج هر ۲۰۱۶ بلوک، شاخص سختی برای تعدیل شرایط حاکم بر بازار، تنظیم می‌شود.

پس از افت نزدیک به ۴۰ درصدی بهای بیت‌کوین در روز دوازدهم مارس، بسیاری از استخراج‌گران به دلیل عدم سودآوری وادار به خاموش کردن دستگاه‌های استخراج خود شدند. با این حال انتظار می‌رود با تنظیم شاخص سختی و افزایش سهولت استخراج بیت‌کوین، آن‌ها دوباره دستگاه‌های خود را وارد مدار کنند.

کارتر در خاتمه افزوده است که احتمال دارد با کاهش شاخص سختی استخراج، بیت‌کوین خود را برای ازسرگیری روند صعودی آماده کند.

Source

https://coiniran.com/?p=37765
دکمه بازگشت به بالا