ایستگاه خبر

نهنگ‌های بزرگ بیت‌کوین درحال ناپدید شدن هستند

برخی از بزرگترین و نادرترین نهنگ‌های اقیانوس رمزنگاری امسال درمعرض انقراض قرار گرفته‌اند. به‌بیان بهتر شمار بزرگترین نهنگ‌های بیت‌کوین به کمترین میزان خود در تاریخ رسیده‌ است. Colin Wu، روزنامه‌نگار فعال در حوزه‌ی بلاک‌چین، به‌تازگی نتایج داده‌های تحلیلی سایت معتبر Glassnode را توئیت کرده است، براساس این داده‌ها درحال حاضر تعداد آدرس‌های کیف‌پولی که مالک بیش از ۱۰۰۰۰ بیت‌کوین هستند، تنها ۸۲ عدد است.

نهنگ‌های بزرگ بیت‌کوین درحال ناپدید شدن هستند

کمترین رکورد پیشین این شاخص به حدودا ۴ سال پس از عرضه‌ی بیت‌کوین، یعنی روز ۱۵ دسامبر ۲۰۱۲ بازمی‌گردد. در آن زمان تنها ۸۱ آدرس کیف‌پول دارای بیش از ۱۰۰۰۰ بیت‌کوین بودند و ارزش هر واحد از این رمز ارز تنها ۱۳.۵۱ دلار بود. بیت‌کوین درحال حاضر برترین دارایی رمزنگاری ازنظر مارکت کپ است و هرواحد از آن ۶۰۷۵۷ دلار یعنی ۴۵۰ هزار برابر سال ۲۰۱۲ ارزش دارد.

پس می‌توان گفت که نهنگ‌های بیت‌کوین درحال انقراض‌اند؟ کاملا نه. Wu در توئیت دیگری به بررسی داده‌های Sanbase پرداخته و معتقد است که تعداد آدرس‌های کیف‌پولی که بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ واحد بیت‌کوین دراختیار دارند طی ۵ هفته‌ی گذشته به‌میزان چشمگیری افزایش یافته‌اند.

با درنظر داشتن اینکه ۱۰۰ عدد بیت‌کوین حدودا ۶ میلیون دلار ارزش دارد، هر کیف‌پول دارای این حجم از بیت‌کوین واجد شرایط این خواهد بود که یک نهنگ باشد. داده‌های اخیر حاکی از آن است که تعداد این نهنگ‌ها از اوایل ماه سپتامبر رشد بسیار بالایی داشته است.

ظهور نهنگ‌های کوچکتر

این رشد فزاینده را می‌توان نتیجه‌ی چندین عامل دانست. نخست، تصمیم دولت السالوادور برای استفاده از بیت‌کوین به‌عنوان پول قانونی از ۷ سپتامبر سال جاری است. این تصمیم درحالی اتخاذ شد که مخالفت‌های متعددی از سوی شهروندان و جناح‌های سیاسی درخصوص آن وجود داشت.

درپی انتشار خبر آغاز به‌کار نخستین صندوق سرمایه‌گذاری بورس (ETF) در آمریکا، بازارهای رمزنگاری با یک جهش نسبی مواجه شدند. این رویدادی مهم درراستای پذیرش نهادی بیت‌کوین در کشور آمریکا به‌شمار می‌آید.

طبق تحقیقات شرکت پیشروی B2C2، رشد قیمت اخیر و مجدد بیت‌کوین از جانب سرمایه‌گذاران و کسب و کارها نبوده است، بلکه به خانواده‌ها مربوط می‌گردد. تحقیقات تابستانی موسسه‌ی ‌مالی Goldman Sachs بر بیش از ۱۵۰ خانوار حاکی از آن است که تقریبا یک‌پنجم از آنها مشتاق استفاده از رمز ارزها به‌عنوان یک پوشش ریسک درمقابل تورم بوده‌اند.

پیشنهاد مطالعه: نهنگ های بیتکوین و چگونگی تعیین جهت حرکت بازار توسط آنها

Source

https://coiniran.com/?p=47941
دکمه بازگشت به بالا