ایستگاه خبر

بیت کوین به نسبت سهام تسلا نوسانات کمتری داشته است!

طبق مقاله‌ای که در CNBC منتشر شده است، Meltem Demirors، مدیر ارشد استراتژی صندوق رمزارز CoinShares، معتقد است که در سال ۲۰۲۰، نشانه ای مبنی بر این وجود ندارد که بیت کوین بی‌ثبات‌ترین دارایی بازار باشد و حتی مثلاً به نسبت سهام تسلا نوسانات کمتری داشته است.

بیت کوین نوسان کمتری نسبت به قبل دارد
در صحبت با برنامه Squawk Box Asia CNBC ،Meltem Demirors خاطرنشان کرد که تمام دارایی‌های اصلی شاهد افزایش نوسانات قیمتی بوده‌اند.

Demirors اشاره کرد که به نظر می‌رسد نوسانات بیت کوین در مقایسه با سهام برخی از غول‌های فناوری در سال ۲۰۲۰ کاهش یافته است.

به طور خاص، او به سود سهام تسلا اشاره کرد. این شرکت در تاریخ ۲۱ دسامبر به شاخص S&P 500 اضافه شد.

در سال جاری سهام تسلا ۶۷۶ درصد رشد داشته است. در مقایسه با این دستاوردها، افزایش ۲۲۰ درصدی بیت کوین (طبق اعلام CoinShares از نیمه‌شب سه‌‌شنبه) متوسط ​​به نظر می‌رسد.

Demirors به ​​مخاطبان یادآوری کرد که نوسانات یک معیار نسبی است و در طرح فعلی بازار، بیت کوین نوسان کمتری نسبت به گذشته داشته است.

۹۰۰ میلیارد دلار محرک دیگر در راه است
امسال اعتقاد بر این است که بیت کوین با موج گسترده اقدامات محرک پولی که توسط بانک‌های مرکزی جهان به ویژه فدرال رزرو، بانک مرکزی اروپا و BoJ در نظر گرفته شده، به سمت سودهای پنج رقمی پیش رود.

به طور کلی، بیش از ۶ تریلیون دلار برای کمک مالی چاپ شده است و ۱۲۰۰ دلار چک حمایتی توسط دولت فدرال رزرو و دولت ترامپ صادر شده است.

اکنون، محرک دیگری به ارزش ۹۰۰ میلیارد دلار در ۲۰ دسامبر توسط کنگره ایالات متحده تصویب شد. بر اساس CBS News، در مجموع ۶۰۰ دلار به هر شهروند آمریکایی پرداخت می‌شود.

برخلاف دلار و سایر ارزهای فیات، با اراده بانک‌ها و دولت‌ها نمی‌توان به میزان غیرطبیعی عرضه بیت کوین را افزایش داد. عرضه ثابت ۲۱ میلیون BTC یکی از ویژگی‌‌هایی است که آن را به یک پناهگاه امن و یک سپر در برابر تورم تبدیل کرده است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=42719
دکمه بازگشت به بالا