ایستگاه خبر

حمله به وبسایت Bitcoin.org ، ارزهای شما دوبرابر نخواهد شد!

امروز پنجشنبه خبرگزاری کوین‌دسک گزارش کرده است که وبسایت مشهور Bitcoin.org از ساعت ۰۵:۴۴ پنجشنبه به وقت محلی باز نمی‌شود، زیرا در همین روز قربانی حمله‌ای شده که با انتشار پیامی بر روی این وب‌سایت ادعا می‌کند که مبلغ ارسال شده به آن را دو برابر می‌کند و به کاربران باز می‌گرداند.

وبسایت Bitcoin.org پس از قربانی شدن این کلاهبرداری واضح در اوایل روز پنجشنبه از دسترس خارج شد.

از ساعت ۰۵:۴۴ به وقت محلی UTC پنجشنبه، بازدیدکنندگان سایت با این عبارت که «نمی‌توان به این سایت دسترسی پیدا کرد» مواجه شدند. شخص که از نام مستعار Cobra استفاده می‌کند و ادعا می‌کند اپراتور سایت بوده است، اما وابستگی فعلی وی به سایت مشخص نیست، گفته که ممکن است این سایت در حین بررسی این حمله هکری خراب شده باشد.

اوایل پنجشنبه، یک خود به خود بازشو صفحه اصلی سایت را به اشغال در آورده بود و از بازدیدکنندگان دعوت می‌کرد تا به کیف پول بیت کوین مشخص شده ارز ارسال کنند. در این پیام آمده است که وجوه پرداختی دو برابر شده و پس داده می‌شود. این پیام ادعا می‌کند که این هدیه‌ها به این دلیل است که بنیاد بیت کوین «به جامعه باز می‌گرداند».

در این پیام آمده است که تنها ۱۰ هزار کاربر اول می‌توانند از این پیشنهاد استفاده کنند. این پیام شامل یک کد QR برای کیف پول و همچنین یک آدرس بوده است. سایر عملکردهای سایت در آن زمان محدود بود زیرا کاربران نمی‌توانستند پیام را دور بزنند.

این پیام‌ها با کلاهبرداری‌های هدیه مرتبط هستند. این طرح‌ها وعده‌های دروغین در مورد دو برابر شدن سرمایه فرد پس از ارسال مبلغ اولیه به آدرس کیف پول از طریق کد QR می‌دهند. در واقع قربانیان هیچ چیزی در عوض دریافت نمی‌کنند و رمز ارزهایی را که ارسال کرده‌اند از دست می‌دهند.

خبرگزاری CoinDesk صحت این پیام را تأیید کرده است.

Bitcoin.com CoinIran e1632383099230

گفتنی است که وبسایت Bitcoin.org  یک پروژه منبع باز است که هدف آن پشتیبانی از توسعه بیت کوین است. در حالی که این خبرگزاری به بنیاد بیت کوین وابسته نیست، اغلب پس از جستجوی کلمه «بیت کوین» اولین نتیجه‌ای است که در موتورهای جستجو مشاهده می‌شود.

طبق داده‌های وب‌گاه اکسپلورر بیت کوین،blockchain.com ، آدرس کلاهبرداری قرار داده شده در سایت در زمان نوشتن این خبر بیش از ۱۷،۷۰۰ دلار دریافت کرده است.

در ماه ژوئن، دادگاه‌های بریتانیا به این سایت دستور دادند که به دلیل نقض حق نسخه برداری، میزبانی از سپیدنامه بیت کوین را متوقف کند.

تنها چند روز بعد، این سایت مورد حمله قرار گرفت.

پیشنهاد مطالعه: حمله ۵۱ درصد در بلاک چین چیست؟ (۵۱% Attack) + ویدیو

Source

https://coiniran.com/?p=47618
دکمه بازگشت به بالا