ایستگاه خبر

بیت کوین؛ برنده‌ی میدان رقابت ذخیره‌ی ارزش در بحبوحه‌ی بحران کرونا

داده‌ها نشان می‌دهد که بیت کوین توانسته در کوران بحران کرونا به عنوان ابزاری مناسب برای ذخیره ارزش عمل کند.

تراویس کلینگ، رئیس صندوق پوشش سرمایه‌گذاری رمزارزی Ikigai در تاریخ اول ماه مه طی توییتی نوشته است که بر مبنای شواهد روشن، بیت کوین به‌رغم نوسانات توانسته ثروت سرمایه‌گذاران را حفظ کند.

کلینگ می‌گوید بیت کوین از ماه فوریه از نرخ بازده پایدار ۰.۶ درصدی برخوردار بوده است و موفق شده هادلرهای خود را از بزرگترین سقوط بازارهای مالی طی سده‌ی اخیر، نجات بدهد.

وی نوشته است:

بیت کوین از اواخر ماه فوریه تا پایان آوریل، ۰.۶ درصد رشد داشته است؛ آن هم در شرایطی که جهان با بی‌سابقه‌ترین فاجعه‌ی اقتصادی دست به گریبان بوده است.

داعیه بیت کوین مبنی بر برخورداری از قابلیت ذخیره‌ی ارزش از زمان آغاز سال ۲۰۲۰ دستخوش تغییرات ناهمگونی شده است.

پس از سقوط بی‌سابقه‌ی بهای بیت کوین در ماه مارس، این رمزارز پیشتاز شاهد نوسانات کمتری در مقایسه با بازارهای سنتی از جمله بازار بورس و نفت بود.

در ادامه بیت کوین توانست راهش را از دیگر بازارها جدا کند و حرکات قیمتی این رمزارز اثبات کرد که هنوز می‌توان روی آن به عنوان ابزار قابل اعتمادی برای ذخیره ارزش، حساب باز کرد.

همان‌طور که پیش‌تر رسانه‌های مختلف بدان پرداخته‌اند، تورم عظیم دلار در مقایسه با بیت کوین، دیگر جای اعتمادی به این ارز رایج برای استفاده از آن به عنوان ابزاری برای ذخیره ارزش، باقی نمی‌گذارد.

گفتنی است تا حدود دو هفته‌ی دیگر با وقوع سومین هاوینگ بیت کوین، نرم تورم این رمزارز پرطرفدار به ۱.۸ درصد در سال کاهش می‌یابد.

Source

https://coiniran.com/?p=38607
دکمه بازگشت به بالا