ایستگاه خبر

SkyBridge: بیت‌کوین از طلا سبقت خواهد گرفت!

شرکت سرمایه‌گذاری پوششی SkyBridge Capital حمایت خود را از بیت‌کوین دو برابر نمود و مدعی شد این دارایی جایگزین دیجیتال در آینده گوی سبقت را از طلا به‌راحتی خواهد ربود. SkyBridge توسط آنتونی اسکاراموچی تاسیس شده درحال حاضر بیش از ۷ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت در اختیار دارد.

طلا خوب است ولی بیت‌کوین بهتر است!

Troy Gayeski، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری SkyBridge، با انتقاد از عملکرد فدرال رزرو در دوران همه‌گیری ویروس COVID-19، ایمان این شرکت نسبت به بیت‌کوین را بیان داشت.

همزمان با غیرقابل کنترل شدن وضعیت وام‌های جهانی، فدرال رزرو با «کاهش تدریجی خرید دارایی و اوراق بهادار» قصد دارد تا رشد اقتصادی را تحریک نماید. در چنین شرایطی سرمایه‌گذاران خواهان پوشش ریسکی برای محافظت از دارایی‌های خود هستند. به عقیده‌ی Gayeski دو پوشش ریسک مناسب طلا به‌عنوان برجسته‌ترین روش سنتی و جایگزین دیگری یعنی بیت‌کوین است، که به‌تازگی توجه سرمایه‌گذاران را جلب نموده است.

SkyBridge: بیت‌کوین از طلا سبقت خواهد گرفت!

علی‌رغم مدارک تاریخی که به عملکرد خوب طلا در چنین موقعیت‌هایی اشاره دارد، SkyBridge برترین رمز ارز بازار را برای خود انتخاب نموده است. Gayeski در توضیح این تصمیم گفت:

«ما بیت‌کوین را به‌دلیل ظرفیت رشدی که دارد انتخاب خواهیم کرد. نوسانات بازار بیت‌کوین نوپا و شدید است، اما سود بیشتری در مقایسه با بازار طلا به ارمغان می‌آورند.»

با این وجود SkyBridge آینده‌ی طلا را بسیار مساعدتر از دلار آمریکا توصیف کرد و افزود: «طی سال آینده روند صعودی طلا شدت گرفته و اوج قیمت تازه‌ای را ثبت خواهد کرد.»

سابقه‌ی SkyBridge و بیت‌کوین

این صندوق در اواخر سال ۲۰۲۰ و همزمان با شروع روند صعودی بیت‌کوین حمایت و تحسین خود را به این رمز ارز ابراز نمود. آنتونی اسکاراموچی بنیانگذار این موسسه نیز از هر فرصتی برای تمجید از این دارایی دیجیتال بهره برده است.

از جمله حمایت‌هایی از بیت‌کوین توسط اسکاراموچی صورت گرفته است می‌توان به موارد زیر اشاره نمود: پیش‌بینی قیمت ۱۰۰ هزار دلاری برای آن تا پایان سال ۲۰۲۱، تشبیه‌ آن به اوراق بهادار از جهت امینت سرمایه‌گذاری و اعلام عملکرد بهتر آن نسبت به طلا.

SkyBridge در آغاز سال ۲۰۲۱ اقدام به تاسیس یک صندوق بیت‌کوین به ارزش اولیه‌ی ۲۵ میلیون دلار کرد. براساس اظهارات اسکاراموچی این صندوق تاکنون با استقبال موسسات سرمایه‌گذاری متعددی روبرو گشته و عملکرد بسیار رضایت‌بخشی داشته است.

پیشنهاد مطالعه: مقایسه بیت کوین با طلا و نفت: چه تفاوت هایی وجود دارد؟

Source

https://coiniran.com/?p=45961
دکمه بازگشت به بالا