ایستگاه خبر

اپل بی‌سروصدا وایت‌پیپر بیت کوین را از آخرین نسخه macOS حذف خواهد کرد

اپل اینسایدر (AppleInsider) روز سه شنبه گزارش داد، کپی دیجیتالی از وایت‌پیپر اصلی بیت کوین که بیش از پنج سال در رایانه‌های مکینتاش پنهان شده بود، دیگر در به‌روزرسانی‌های آینده سیستم‌عامل اپل نیست.

کشف دیرهنگام سند پی‌دی‌اف سه هفته پیش در فضای مجازی منتشر شد. به نظر می رسد این موضوع مورد توجه میلیون‌ها کاربر اپل قرار نگرفته بود، تا سال ۲۰۲۰  زمانی که طراح جاشوا دیکنز در توییتر در مورد آن پست منتشر کرد.

در اینجا یک راز وجود دارد: چرا من یک دستگاه تصویربرداری به نام Virtual Scanner II در مک خود دارم؟

— جاش دی (@schwa23) 28 نوامبر ۲۰۲۰

با این حال، تا زمانی که اندی بایو، متخصص مشهور تکنولوژی در ماه گذشته در مورد آن نوشت، توجه بیشتری را به خود جلب نکرد.

در بین تمام اسناد موجود در جهان، چرا وایت‌پیپر بیت‌کوین انتخاب شد؟ آیا بیت کوین ماکسیمالیستی در اپل کار می‌کند؟ شاید این فقط یک PDF چند صفحه‌ای راحت و سبک برای اهداف آزمایشی بود که هرگز قرار نبود توسط کاربران نهایی دیده شود.

این کشف حتی باعث شد که کریگ رایت، که مدتها مدعی است خالق مستعار بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو است، به این موضوع بپردازد که اپل حق چاپ او را نقض کرده است. رایت قبلاً حکم دادگاهی دریافت کرده بود تا وب‌سایت Bitcoin.org را مجبور به حذف یک کپی از مقاله در سال ۲۰۲۱ کند، اما این وب‌سایت از اجرای آن خودداری کرد.

به گفته شرکت‌کنندگان در برنامه نرم‌افزار بتا اپل، نسخه ۱۳.۴ بعدی MacOS Ventura حاوی فایل و سایر عناصری نیست که در ابتدا با آن‌ها همراه شده بود – یک درایور آزمایشی برای یک اسکنر مجازی که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد با ضبط تصویر سیستم عامل کار کنند. این فایل ها هرگز قرار نبود توسط کاربران معمولی که در فایل‌های مخفی سیستم قرار دارند کشف شوند. در کنار پی‌دی‌اف وایت پیپر بیت کوین عکسی از تابلویی در جزیره گنج در سانفرانسیسکو بود.

 

پیشنهاد مطالعه: وایت پیپر بیت کوین ؛ درست، غلط و آنچه هنوز در مورد آن نمی دانیم

 

Source

https://coiniran.com/?p=62150
دکمه بازگشت به بالا