ایستگاه خبر

توزیع ثروت در بیت کوین برخلاف اتریوم و لایت کوین در سال ۲۰۱۹ بهبود یافته است

یافته‌های تیم تحقیقات Clovr روی کیف پول‌ها و تراکنش‌های انواع مختلف رمز ارزها در ماه نوامبر نشان ‌می‌دهد توزیع بیت کوین در مقایسه با سال ۲۰۱۸ بهبود یافته است. با این حال، دیگر رمز ارزهای بزرگ بازار نسب به یکسال گذشته بیشتر تحت سلطه نهنگ‌ها قرار گرفته‌اند.

طبق تحقیقات Clovr، ضریب جینی بیت کوین (BTC) که معیاری برای توزیع ثروت است از ۰.۶۶ به ۰.۶۴ کاهش یافته است. در مقابل، ضریب جینی بیت کوین کش (BCH) از ۰.۷۳ به ۰.۷۵ رسیده و ضریب جینی اترویم (ETH) نیز از ۰.۶۹ به ۰.۷۸ رسیده است. گفتنی‌ست هرچه تعداد رمز ارزهای تحت کنترل نهنگ‌ها بیشتر باشد، بلاک چین آسیب‌پذیرتر خواهد بود. در مورد بیت کوین مجموع حداقل ۴۵۴۵ کیف پول کنترل نیمی از بیت کوین های عرضه شده را در اختیار دارند. این رقم برای اتریوم تنها ۳۲۲ و برای بیت کوین کش ۱۱۰۹ عدد است. در این میان لایت کوین (LTC) با ۱۸۹ عدد بدترین وضعیت را دارد و بیش از دیگر رمز ارزهای بزرگ بازار در خطر حمله‌ی ۵۱ درصد است.

محققان دریافتند که هرچه سرمایه‌ بازار یک رمز ارز کوچک‌تر باشد، مسئله نابرابری ثروت بزرگ‌تر می‌شود. بنابراین اگر تمرکز ثروت در بلاک چین شما را نگران می‌کند توصیه می‌شود روی رمز ارزهایی با ارزش بازار کمتر از ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری نکنید.

Source

https://coiniran.com/?p=35664
دکمه بازگشت به بالا