ایستگاه خبر

تعداد کیف‌پول‌های حاوی دست‌کم یک بیت‌کوین به بالاترین میزان خود در تاریخ رسیده است

شمار آدرس‌هایی که دست‌کم دارای یک واحد بیت‌کوین (BTC) هستند، رو به افزایش است؛ با این حال، هم‌اکنون تنها نزدیک به ۸۰۰ هزار نفر، مالک یک بیت‌کوین کامل هستند.

مطابق با داده‌های منتشر شده در تاریخ ۲۸ مارس، تعداد کل کیف‌پول‌هایی که حاوی حداقل یک بیت‌کوین هستند، به بالاترین تعداد خود در تاریخ رسیده است.

آمار و ارقام منتشر شده توسط Glassnode نشان می‌دهد هم‌اکنون تعداد ۷۹۷۴۲۰ کیف‌پول دارای موجودی برابر یا بیشتر از یک بیت‌کوین کامل هستند. این تعداد در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰۱ واحد افزایش داشته است.

البته ناگفته نماند که عده‌ای ممکن است دارای بیش از یک کیف‌پول باشند و بعید است که مالکان حقیقی دست‌کم یک واحد بیت‌کوین، برابر با این تعداد باشند؛ از سویی دیگر این مالکان ممکن است کیف‌پول‌هایی با موجودی به مراتب کمتر از این مقدار در اختیار داشته باشند.تعداد کیف پول های بیت کوینی

روند صعودی در تعداد کیف‌پول‌های برخوردار از دست‌کم یک بیت‌کوین در حالی رخ می‌دهد که تحلیلگران می‌گویند مالکان عمده‌ی بیت‌کوین که با عنوان نهنگ از آن‌ها یاد می‌شود، به‌دلیل کاهش بهای بیت‌کوین طی روزهای اخیر در حال یک‌کاسه کردن کیف‌پول‌های خود هستند.

علاوه بر نهنگ‌ها احتمالا استخراج‌گران نیز دست به کار مشابهی زده‌اند؛ چرا که افزایش هزینه‌های استخراج بیت‌کوین در برابر بهای این رمزارز منجر به پاپس‌کشیدن بسیاری از استخراج‌گران شده است. شاید بتوان گفت استخراج‌گرانی که چندی پیش شاهد سقوط بیت‌کوین به سطح ۳۷۰۰ دلار بودند، اکنون در حال انباشت بیت‌کوین‌های خود هستند تا بتوانند خود را برای رویداد هاوینگ در ماه مه آماده کنند.

Source

https://coiniran.com/?p=37880
دکمه بازگشت به بالا