ایستگاه خبر

باگی در Bitcoin Unlimited

دیروز چیزی حدود 70% از نودهایی که Bitcoin Unlimited را اجرا می کردند آفلاین شدند. که گفته می شود به دلیل اشکالی (باگ) در کد نرم افزار بوده است.

این باگ باعث آسیب پذیر شدن نودها از طریق ارسال نوعی پیام به نود ها شد که باعث آفلاین شدن آنها می شد. نودها مسولیت معتبرسازی تراکنش ها در بلاک چین، نگهداری یک کپی از تاریخچه کلی تراکنش ها و به اجرا در آوردن قوانین شبکه از طریق کد را دارند.

در اصل این مشکل توسط Peter Tschipper ،توسعه دهنده BU، در GitHub علامتگذاری شد. پس از آن جزئیات در رسانه های اجتماعی پخش شد و نظراتی را از طرف طرفداران و منتقدان پروژه به همراه داشت.

Bitcoin Unlimited که توانسته بود حمایت استخراج کنندگان بزرگی را به همراه داشته باشد، به دنبال حمله پیش آمده طبق گزارش Coin.dance، تعداد نودهایی که از BU استفاده می کردند از 800 به 300 رسید که این یعنی کمترین مقدار از ماه اکتبر.

به عقیده بسیاری از منتقدین این موضوع که باگی وجود داشته تا بتوان از آن استفاده کرد، نقص توسعه دهندگان Bitcoin Unlimited است. توسعه دهندگان BU سعی در ایجاد پچ برای این باگ دارند.

ایده اصلی پشت Bitcoin Unlimited این است که  کاربران و استخراج کنندگان روی اندازه بلاک کنترل داشته باشند. یا شاید دقیقتر اینکه بگوییم هدف، کنترل آشکارتر و مدیریت آسان تر است.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & Images via coindesk

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا