ایستگاه خبر

افزایش تقاضای سرمایه‌گذاران خرد بیت کوین و کمبود عرضه آن چه تأثیری بر بازار دارد؟

داده‌های بازار نشان می‌دهد که بیت کوین به طور گسترده توسط سرمایه‌گذاران خرد خریداری می‌شود. تجزیه و تحلیل اخیر نشان می‌دهد که افزونه پی‌پال برای خرید رمزارزها می‌تواند عامل اصلی افزایش قیمت BTC به ۲۸۰۰۰ دلار باشد.

مدیر عامل شرکت Pantera Capital دن مورهد اخیراً نمودار مشاهده شده در زیر را در توییتر خود به اشتراک گذاشته است. Pantera Capital با موقعیت‌های بزرگ در بیت کوین و بسیاری از آلت کوین‌های پیشرو، یک سرمایه‌گذار دارایی دیجیتال است.

نمودار - کوین ایران

این نمودار خریدهای «ضمنی» BTC از طریق ItBit را نشان می‌دهد که شریک صرافی کریپتوی پی‌پال برای یکپارچه سازی سرمایه‌گذاران خرد است. با توجه به این تجزیه و تحلیل، ممکن است تعداد بیت کوین‌های خریداری‌شده توسط کاربران PayPal بیشتر از بیت‌ کوین‌های استخراج شده باشد. همانطور که مورهد، یک سرمایه گذار کلان باسابقه، برای فاوورهای خود توضیح داد:

«وقتیPayPal وارد بازار شد، حجم خرید به مرز انفجار رسید. افزایش حجم itBit به این معنی است که در طی دو ماه از زمان فعال شدن، PayPal در حال حاضر بیش از ۱۰۰٪ از عرضه جدید بیت کوین را خریداری کرده است.»

– Dan Morehead (dan_pantera) 27 دسامبر ۲۰۲۰

این تحلیل پیگیری گزارشی از Pantera بود که نشان داد روند تقاضای بیت کوین صعودی است. مورهد در این گزارش نوشت:

«در هفت ماه گذشته، ما دو تغییر بزرگ داشته ایم‌ــــ‌یکی در تقاضا ، یکی در عرضهــــ‌و هر دو به سمت بالا. در سمت تقاضا، شرکت‌های عمومی مانند PayPal را وارد بازار شده‌اند. که منحنی تقاضا را بسیار بالاتر می‌برد. در همان زمان، عرضه BTC در ماه می به نصف کاهش یافت. تعداد BTC کمتری موجود است و با محدودیت بیت کوین روبروییم.»

وال استریت نیز به دنبال بیت کوین است که می‌تواند به افزایش قیمت‌ها کمک کند. روایتی شکل گرفته است که بیت کوین یک سپر امن در برابر تورم و رقیب بالقوه طلا است. این روایت، بیت کوین را برای وال استریت در سال گذشته جذاب کرده است.

کوین روکی، تحلیلگر فناوری اخیراً متذکر شد که Grayscale’s Bitcoin Trust در اوایل این ماه ۱۲،۳۱۹ BTC را در یک روز به دارایی‌های خود اضافه کرده است:

«Grayscale’s Bitcoin Trust فقط ۱۲،۳۱۹ BTC را در یک روز به دارایی‌های خود اضافه کرد. این بیشتر از ۱۱،۵۱۲ بیت. کوینی است که آنها در طول هفته گذشته، زمانی که بیت کوین به بالاترین قیمت خود رسید، خریداری کردند.»

بیشتر مشتریان Grayscale سرمایه گذاران سازمانی هستند و برای ورود به بازار کریپتو مصمم‌اند. بسیاری فکر می کنند که فعالیت‌های Grayscale در خرید BTC و سایر رمزارزها یک نیروی محرکه اصلی در این افزایش قیمت سال گذشته بوده است.

به گفته تحلیلگران، مادامی که خریداران همچنان در روند کاهش عرضه BTC  آن را خریداری می‌کنند، قیمت این رمزارز صعودی خواهد بود.

 

Source

https://coiniran.com/?p=42819
دکمه بازگشت به بالا