ایستگاه خبر

Bitcoin Ultimatum راه‌اندازی شبکه اصلی خود را اعلام می‌کند!!

Bitcoin Ultimatum یا BTCU یکی از فورک‌های بیت کوین است که راه‌اندازی شبکه اصلی آن به طور رسمی در ۵ فوریه انجام شد و بنا بر اعلامیه آنها، این رویداد بزرگترین نقطه عطف این پروژه است. در حال حاضر، تیم پشت این پروژه در حال مذاکره با صرافی‌های برجسته‌ای مانند بایننس است تا از این رمز ارز جدید پشتیبانی کنند. این پروژه اینک در حال برگزاری ایردراپ BTCU است و قرار است که به همه دارندگان بیت کوین به نسبت یک به یک BTCU داده شود.

در حالی که رقابتی دائمی بین بیت کوین و اتریوم وجود دارد، این هارد فورک قصد دارد که این دو جهان را با همدیگر ترکیب کند و برنامه‌های غیرمتمرکز و قرارداد‌های هوشمند را به جهان بیت کوین وارد کند. تفاوت مهم دیگری که بین BTCU و بیت کوین وجود دارد، این است که این هارد فورک از گواه اثبات کار به دلیل تاثیرات مخربی که بر محیط زیست می‌گذارد، استفاده نمی‌کند و از الگوریتمی جدید و مبتکرانه بنام گواه اثبات سهام Ultimatum استفاده می‌کند.

شبکه بیت کوین به مرور زمان که بزرگتر می‌شود، انرژی بیشتری را نیز مصرف می‌کند و این انتقاد‌های زیادی را برانگیخته است. اینک مقدار الکتریسیته مصرفی توسط شبکه بیت کوین بیش از الکتریسیته مصرف شده در کشوری مانند آرژانتین است. اما بلاک چین جدید این هارد فورک از لحاظ انرژی مقرون به صرفه است و برای استخراج الکتریسیته مصرف نمی‌کند. این بلاک چین جدید قابلیت پردازش ۲۰۰ تراکنش در ثانیه را دارد که این بسیار سریع‌تر از بیت کوین است. BTCU قابلیت تراکنش‌های حریم خصوصی را هم دارد که این عملکرد اختیاری و بر اساس پروتکل حریم خصوصی Zerocoin است.

سیستم این بلاک چین جدید براساس اعتبار ماینر‌ها و اعتبارسنج‌هایی عملکرد دارد که می‌توانند جایگزین شوند. Orion Network نیروی محرکه این بلاک چین جدید است و به کاربر‌های BTCU امکان می‌دهد که به کیف پول‌هایی دسترسی داشته باشند که اینک در حالت آزمایشی هستند. هدف نهایی این پروژه این است که بلاک چین‌ها را از لحاظ مقیاس‌پذیری بهبود دهد و آنها را دموکراتیک‌تر کند. نظر شما چیست؟ آیا راه‌اندازی شبکه اصلی BTCU واقعا رویداد برجسته‌ای است؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43726
دکمه بازگشت به بالا