ایستگاه خبر

تراکنش‌های بیت‌کوین با عبور از ۲.۵ میلیون رکورد جدیدی ثبت کرد

پروتکل مورد استفاده برای ثبت دارایی‌های دیجیتال در شبکه بیت کوین شلوغ‌ترین روز خود را سپری کرد و تراکنش‌های بیت‌کوین و اوردینال‌ها (Ordinals) رکورد جدیدی را در روز شنبه ثبت کردند.

بر اساس داشبورد Dune تعداد روزانه اینسکریپشن‌هایی که با اوردینال‌ها در روز شنبه انجام شد، در مجموع حدود ۲۲۳۰۰۰ بوده است. این اولین باری بود که بیش از ۲۰۰۰۰۰ «Inscription یا کتیبه» در یک روز انجام شد و نشان می‌دهد که این پروتکل در پنجمین ماه از زمان عرضه خود به همان اندازه محبوب است.
تنها در ماه آوریل، رکورد روزانه کتیبه‌های ساخته شده چهار بار دیگر شکسته شد. طبق داشبورد Dune، این رکورد شامل تقریباً ۷۲۰۰۰ کتیبه در ۲ آوریل و ۱۹۳۰۰۰ کتیبه در ۲۳ آوریل بود.

به گفته شرکت تحلیلی بلاک چین IntoTheBlock، در همان زمان، تعداد تراکنش‌های بیت‌کوین به سطوحی نزدیک شد که در چند سال گذشته مشاهده نشده بود. روز یکشنبه، این شرکت اعلام کرد که میانگین هفتگی تراکنش‌های روزانه بیت کوین حدود ۳۹۶۰۰۰ و بالاترین سطح از دسامبر ۲۰۱۷ بوده است.

با نگاهی به آخرین کتیبه‌ها با استفاده از ordinals.com، چیزی که زمانی شبیه دریایی از تصاویر بود، به دیواری از کتیبه‌های متنی تبدیل شده است. ماه گذشته زمانی که مردم دریافتند می‌توان از اوردینال‌ها برای ایجاد توکن‌های غیر قابل تعویض در بیت کوین استفاده کرد، همه توجه‌ها به آن جلب شد.

هنگامی که رکورد روزانه برای کتیبه‌های ساخته شده در ۴ آوریل شکسته شد، اشتراک‌های مبتنی بر متن تنها ۸۶ درصد از کل روزانه را تشکیل می‌دادند، در حالی که اشتراک‌های مبتنی بر تصویر تقریباً ۱۳ درصد بود.
جدا از ایجاد توکن‌های قابل تعویض تحت استاندارد BRC-20، اوردینال‌ها راه را برای فعالیت در بیت کوین به روش‌های دیگری باز می‌کند، مانند استاندارد Sats Name (.sats) که شبیه سرویس‌ انتخاب نام ساخته‌شده بر روی اتریوم است.

 

پیشنهاد مطالعه: بیت کوین (BTC) چگونه کار می کند؟

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=62202
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x