ایستگاه خبر

با منقضی شدن قرارداد‌های آپشنز، تریدر‌های بیت کوین انتظار نوسان بیشتری دارند!

تریدر‌های بیت کوین در حال آماده شدن برای یک اصلاح گسترده در کوتاه مدت هستند زیرا قرارداد‌های آپشنز (options) به ارزش حدود ۳.۵ میلیارد دلار در ۲۹ ژانویه به پایان خواهند رسید. قیمت بیت کوین در پنج‌شنبه هفته گذشته تا حدود ۲۸۸۰۰ دلار کاهش یافت که این به معنی افتی ۱۳.۱ درصدی بود. بنا بر داده‌های بازار آپشنز، انتظار می‌رود که نوسانات تا جمعه آینده بالا باقی بماند. حجم بازار تئوریک آپشنز که حجم بزرگی است، در جمعه آینده منقضی خواهد شد.

شاخص نوسان ضمنی بیت کوین که نشان دهنده انتظارات بازار برای نوسان است، نزدیک بالاترین رکورد خود یعنی ۶.۲ درصد است که این رکورد مربوط به سقوط ماه مارس در اثر بیماری کوید ۱۹ است. سطوح بالاتر این شاخص همچنین به گران بودن هزینه صرافی قرارداد‌های آپشنز هم برمی‌گردد. Deribit که میزبان ۸۵ درصد از ترید آپشنز است، حجم بالایی از سفارش‌های پوت (put) در قیمت‌های ۳۱ هزار دلار و ۲۸ هزار دلار دارد که ۱۹ ژانویه منقضی خواهند شد. این یعنی که تریدر‌ها ریسک کوتاه مدت خود را در برابر سقوط بیشتر کاهش می‌دهند.

شایان ذکر است که ۴۶۷ قرارداد کال (call) هم دیده می‌شود که در قیمت ۷۲۰۰۰ دلار تنظیم شده‌اند که این ترید ممکن است نوعی سفارش حفاظتی باشد. به احتمال زیاد، این نشانه افزایش علاقه به پوزیشن لانگ (long) بعد از لیکوید شدن آنی است. سطح دردناکی که هر دو دسته خریداران پوت و کال بیشترین ضرر را متحمل می‌شوند، سطح ۲۸ هزار دلار است. نظر شما چیست؟ آیا انتظار تریدر‌های بیت کوین برای نوسانات بیشتر منطقی است؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43358
دکمه بازگشت به بالا