ایستگاه خبر

قیمت بیت کوین به ۲۲۰ هزار دلار می‌رسد یا اصلاح قیمت اخیر آغازی بر روند نزولی‌ست؟

ماکس کیزر، یکی از حامیان بیت کوین و مجری برنامه Russia Today، در توئیتر خود نوشت اگر تورم بیش از حد ارزهای فیات در سراسر جهان ادامه یابد، قیمت بیت کوین ممکن است در اواخر سال جاری به سطح ۲۲۰ هزار دلار برسد.

هدف بیت کوین، ۲۲۰،۰۰۰ دلار برای هر سکه در سال ۲۰۲۱

اخیراً، مجلس سنای ایالات متحده بسته محرک دیگری را به ارزش ۱.۹ تریلیون دلار تصویب کرد تا در چک‌هایی به ارزش ۱۴۰۰ دلار توزیع شوند. این قبیل سیاست‌های اقتصادی پول در گردش را افزایش می‌دهد و به تورمی که اقتصاددانان برجسته و سرمایه‌گذاران کلان آن را پیش‌بینی کرده بودند، دامن می‌زند.

با این حال، برخی مانند مایک نووگراتز، مدیرعامل Galaxy Digital، معتقدند بسیاری از جوانان در ایالات متحده این چک‌های ضدبحران را از دولت دریافت می‌کنند، و آن‌ها به سرمایه‌گذاری در بیت کوین اختصاص می‌دهند.

ماکس کیزر معتقد است این اقداماتی که دولت ایالات متحده اتخاذ کرده است، احتمالاً تورم را افزایش می‌دهد و این امکان را برای بیت کوین فراهم می‌کند که تا پایان امسال به ۲۲۰،۰۰۰ دلار برسد.

اصلاح قیمت بیت کوین

روز شنبه قیمت بیت کوین به اوج تاریخی جدیدش یعنی ۶۱،۷۰۰ دلار رسید، و از آن به بعد همچنان در حال افول است. امروز قیمت این سکه در مرز ۵۶۰۰۰ دلار ثابت مانده است.

اعتقاد بر این است که این افت قیمت نتیجه‌ی فروش گسترده‌‌ی معامله‌گران برای کسب سود و برداشت وجه نقد است.

علاوه بر این، گزارش شده است دولت هند قصد دارد قانون جدیدی برای ممنوعیت رمز ارزها در این کشور وضع کند. سال گذشته قانون ممنوعیت رمز ارزها در هند برداشته شد و معاملات کریپتو در این کشور آزاد شده بود.

اگر این بار قانون جدیدی برای ممنوعیت کریپتو در این کشور تصویب شود نه تنها بانک‌ها از ارائه‌ی خدمات به شرکت‌ها و اشخاصی که در رمز ارزها سرمایه‌گذاری می‌کنند منع خواهند شد، بلکه در اختیار داشتن بیت کوین و سایر رمز ارزها نیز ممکن است خلاف قانون باشد.

برخی از کارشناسان بر این باورند که کاهش قیمت فعلی بیت کوین ممکن است آغازی برای تصحیح قیمت‌ها باشد و روند نزولی همچنان ادامه داشته باشد. آتیچانان پلگز (Atichanan Pulges)، مدیر مالی گروه سرمایه‌گذاری Bitkub بر همین باور است. او اعتقاد دارد از آنجایی که بیت کوین و سایر رمز ارزها مدت طولانی در روند صعودی بوده‌اند، اکنون ناچار به اصلاح بازارند.

 

پیشنهاد مطالعه: الگوی تحلیل تکنیکال روند قیمت بیت کوین را چگونه پیش بینی می کند؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=44671
دکمه بازگشت به بالا