ایستگاه خبر

هرچیزی جز بیت کوین، دارایی جایگزین محسوب می‌شود

مایکل سیلر (Michael Saylor)، مدیرعامل شرکت میکرواستراتژی (MicroStrategy) بیان کرد که بیت کوین یک راه‌حل ۲۵۰ میلیارد دلاری برای یک مشکلی با قیمت ۲۵۰ تریلیون دلار است.

میکرواستراتژی یک شرکت تجزیه و تحلیل بیزینس‌هاست که در ماه‌های آگوست و سپتامبر ۳۸۲۵۰ بیت کوین خریداری کرده است. این شرکت بیت کوین‌های بیشتری را نسبت به بقیهٔ شرکت‌های تجاری عمومی دارد.

سیلر در توضیح علت خرید ۴۲۵میلیون دلاری شرکت (که اکنون نزدیک به ۵۲۰میلیون دلار قیمت دارد) اشاره کرد که آنچه او به‌عنوان مشکل یاد کرده یک بازار ۲۵۰ تریلیون دلاری برای دارایی‌های جایگزین است. به گفتهٔ او ۹۹.۹درصد از کل دارایی‌های جهان در قالب دارایی‌های جایگزین است – ۲۵۰تریلیون دلار اوراق قرضه، سهام، املاک و مستغلات، فلزات گرانبها، بازارهای مشتقات- در حالی که ارزش بازار برای بیت کوین فقط ۲۵۰ میلیارد دلار  است.

دارایی‌ جایگزین معمولا به عنوان چیزهایی تعریف می‌شوند که سهام یا اوراق قرضه نیستند. با این توصیف ممکن است سیلر در اصل قصد داشته دسته‌بندی‌های مختلف دارایی را از نو طبقه‌بندی کند. تعریف جدید این طبقه‌بندی بدین صورت است: هرچیزی که بیت کوین نباشد، دارایی جایگزین محسوب می‌شود.

اگر بخواهیم براساس معیارهای سیلر یک برآورد حدودی داشته باشیم باید گفت ارزش کل دارایی‌های جهان نزدیک به ۵۰۰ تریلیون دلار است و از این بخش ارزش بازارهای املاک و مستغلات جهانی به ۲۸۰.۶ تریلیون دلار می‌رسد.

مشکل ۲۵۰ تریلیون دلاری از نظر سیلر چنین است: «با کاهش قدرت خرید واحد ارز، تمام این دارایی‌ها به معنای واقعی بی‌ارزش می‌شوند.» راه‌حل او برای این مسئله بیت کوین است که ذخیرهٔ ثابتی دارد و غیرتورمی طراحی شده است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41772
دکمه بازگشت به بالا