ایستگاه خبر

احتمال افزایش قیمت بیت کوین در عرض سه ماه تا ۲۰هزار دلار

قیمت بیت کوین طی سه ماه آینده از محدوده قیمت فعلی فراتر خواهد رفت و به بالاترین حد خود خواهد رسید. قیمت این رمز ارز طی چند ماه گذشته در محدودهٔ مشخصی ثابت مانده است. به گفتهٔ موهیت ساروت (Mohit Sorout) هم‌موسس شرکت Bitazu Capital افزایش قیمت بیت کوین و ثبت یک رکورد جدید، قریب‌الوقع خواهد بود.

از ژوئیه سال ۲۰۲۰، بیت کوین در محدودهٔ قیمتی ۱۰,۲۰۰ دلار تا ۱۱,۸۰۰ دلار در نوسان بوده و به استثنای برخی موارد، برای مدتی طولانی نوسانات چندانی نداشته است. معمولا اگر بیت کوین برای مدتی طولانی در رنج قیمت محدودی ثابت بماند، یک جهش بزرگ قیمت رخ خواهد داد.

نمی‌توان با قطعیت گفت که این شکست قیمت‌ها در کوتاه‌مدت اتفاق می‌افتد یا خیر، اما اگر این اتفاق رخ دهد، به گفتهٔ ساروت سه ماه زمان خواهد برد تا بیت کوین به ارزش ۲۰هزار دلار برسد.

 

چرا افزایش قیمت بیت کوین سه ماه زمان خواهد برد؟

براساس چرخه‌های قبلی قیمت، بیت کوین تمایل دارد بعد از  یک بازه طولانی‌مدت که قیمت ثابتی داشته، جهش سریعی را آغاز کند. این الگو از نظر تاریخی هم در صعودها و هم در نزول‌ها دیده می‌شود.

از اول ماه مه تا ۲۰ ژوئیه، بیت کوین  بین۸,۸۰۰ تا ۹,۸۰۰ دلار بود و  در محدوده ۹,۱۰۰ دلار ثابت شد. بعد از دو ماه تثبیت، طی ۱۲ روز  با ۳۲ درصد افزایش، به ۱۲,۱۲۳ دلار رسید. ساروت با توجه به تمایل بیت کوین به جهش‌های بزرگ پس از دوره‌های تثبیت طولانی‌مدت، می‌گوید: «اکنون وضعیت بیت کوین آرامش قبل از طوفان است. اگر بیت کوین بتواند از کانال قیمتی خود فراتر برود، به احتمال زیاد طی سه ماه به ۲۰هزار دلار خواهد رسید.»

وقتی از علت تخمین این زمان سه ماهه برای افزایش قیمت بیت کوین سوال شد، ساروت پاسخ داد که با توجه به نوسانات بیت کوین به این عدد رسیده است.

 

source

https://coiniran.com/?p=41556
دکمه بازگشت به بالا