ایستگاه خبر

به گفته گلدمن ساکس، بیت کوین سهم بیشتری از بازار را از طلا می‌گیرد

بر اساس گزارش تحقیقی توسط غول بانکداری سرمایه گذاری گلدمن ساکس، صعود بیت کوین به قیمت کم شدن سهم بازار طلا تمام خواهد شد.

این بانک در یادداشتی به مشتریان در تاریخ ۴ ژانویه گفت که ارزش بازار بزرگترین ارز دیجیتال احتمالاً به دلیل «پذیرش گسترده دارایی‌های دیجیتال و راه‌حل‌های مقیاس‌بندی خاص بیت کوین» رشد خواهد کرد.

با نگاهی به ارزش بازار تعدیل‌شده بیت کوین، این ارز دیجیتال حدود ۲۰ درصد از کل بازار «ذخیره ارزش» را که در حال حاضر تحت سلطه طلا است، تشکیل می‌دهد. حامیان بیت کوین—از پل تودور جونز تا آنتونی اسکاراموچی—از بیت کوین به عنوان یک ذخیره ارزش و دارایی محافظ تورم مشابه طلا حمایت کرده‌اند.

به گفته گلدمن ساکس، اگر این ارز دیجیتال قرار باشد ۵۰ درصد از بازار «ذخیره ارزش» را در اختیار بگیرد، احتمالاً قیمت آن به بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار افزایش خواهد یافت.

کوین ایران

این بانک گفت:

بیت‌کوین ممکن است کاربردهایی فراتر از یک «ذخیره ارزش» داشته باشد – و بازارهای دارایی دیجیتال بسیار بزرگ‌تر از بیت‌کوین هستند – اما ما فکر می‌کنیم که مقایسه ارزش بازار آن با طلا می‌تواند به تعیین پارامترهایی در نتایج قابل قبول برای بازده بیت‌کوین کمک کند.

گلدمن قبلاً خاطرنشان کرد که بیت کوین علیرغم عملکرد ضعیف نسبت به سایر دارایی‌ها با توجه به نوسانات آن، یکی از دارایی‌ها با بهترین عملکرد در سال ۲۰۲۱ بود.

 

پیشنهاد مطالعه: ماکسیمالیسم بیت کوین چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=49123
دکمه بازگشت به بالا