ایستگاه خبر

باگ در اسکریپت چندامضایی Bitcoin SV و از بین رفتن بالقوه بخشی از کوین‌ها

یک باگ در اسکریپت چندامضایی Bitcoin SV مورد سواستفاده قرار گرفته است که منجر به از بین رفتن احتمالی تعدادی از کوین‌ها شده، هرچند هیچ سرمایه‌گذار حقیقی‌یی ضرر نکرده است.

این سواستفاده توسط بنیانگذار Blockstream، گریگوری ماکسول (a.k.a. / u / nullc) گزارش و توسط پادکست کریپتوی Ruben Somsen بازتوییت شد.

باگ Multisig در BSV مورد سواستفاده قرار گرفت، وجوه به سرقت رفت

BSV سیستم چندامضایی Bitcoin SV موجود (p2sh) را از بین برد و آن را با یک اسکریپت دیگر جایگزین کرد که برای پذیرش X امضا یا بیشتر از آن طرح‌ریزی شده بود، اما در عوض X یا LESS (از جمله صفر) را پذیرفت.

پرداخت به هش اسکریپت (P2SH) در به روزرسانی Bitcoin SV Genesis در فوریه ۲۰۲۰ منسوخ شد و با اسکریپت جدیدی جایگزین شد که قرار بود بیش از تعداد مشخصی از امضاها را بپذیرد.

|| بیشتر بخوانید :‌ نسبت نود‌های Bitcoin ABC به Bitcoin SV ||

تصادفی و آزمایش نشده
همانطور که توسط نویسنده حوزه کریپتو آدام بک توضیح داده شده است در این باگ به جای تعداد بزرگتر یا مساوی تعداد مشخصی امضا کمتر از یا مساوی آن تعداد مشخص را پذیرفته است.

ماکسول نوشته است هیچ بودجه واقعی از بین نرفته و این نقص به احتمال زیاد تصادفی بوده و نه مخرب.اما حتی اگر هیچ ارزش از دست رفته‌ای وجود نداشته باشد، اما احتمالاً درس‌هایی وجود دارد که می‌توانید از آنها بیاموزید.

وی گفت که اگر BSV از مکانیزم‌های صحیح، زمان لازم و بررسی‌های چندباره، بهره می‌برد از این وضعیت کاملاً جلوگیری می‌شد.

ماکسول در اواخر سال ۲۰۱۹ یک حمله احتمالی مشابه را در Bitcoin SV کشف کرد که می‌توانست برای سرقت وجوه تقسیم نشده کاربران BTC در زنجیره Bitcoin SV پس از ارتقا Genesis اجرا شود.

به روزرسانی قیمت BSV
قیمت SV بیت کوین در روز و هفته  زیاد تغییر نکرده است و در حدود ۱۶۵ دلار معامله می‌شود. بر خلاف خواهر و برادر موفق‌ترش، BSV در سال ۲۰۲۰ از نظر اقدام قیمت موفق نبوده است.

این فورک بیت کوین در ژانویه با ۴۰۰ دلار افزایش داشت و البته به سرعت به سطح پیشین خود برگشت. BSV در حال حاضر با ۳ میلیارد دلار سرمایه در میان ده رمزارز برتر قرار ندارد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41918
دکمه بازگشت به بالا