ایستگاه خبر

نظرسنجی بیتکوین

بررسی ها نشان می دهند سرمایه گذاران بیتکوین، تا نزدیک شدن قیمت به 200 هزار دلار، قصد فروش آن را نخواهند داشت

نظرسنجی بیتکوین

 

مطالعات جدید، به طور مشخص از عوامل ایدئولوژیک و اقتصادی که باعث خرید بیتکوین از سوی سرمایه گذارن می شود پرده برداشت.

در گزارشی که در تاریخ ۱۶ نوامبر توسط LendEDU  (که تعدادی از مطالعات سال گذشته را سازماندهی کرده بود) منتشر شد، جزییات نظر سنجی ۵۶۴ نفر شرح داده شده است. طبق این گزارش، دلیل سرمایه گذاری ۴۰ درصد از شرکت گنندگان در این نظر سنجی، باور آنها به نقش بیتکوین در «فناوری در حال تغییر جهان» است.

نظرسنجی بیتکوین

۲۱ درصد از سرمایه گذاران در مورد علت آن بیان کردند، بیتکوین ارزش طولانی مدتی به شکل یک سرمایه (مثل طلا و نقره) خواهد داشت. همچنین تقریبا ۱۵ درصد از این تعداد عنوان کردند که به توصیه دوستان و خانواده اقدام به خرید بیتکوین کرده اند. ۱۴ درصد نیز معتقد بوده اند که قیمت بیتکوین هنوز بسیار پایین است. این ها همه در حالی است که ۸ درصد از این تعداد ابراز کرده اند برای استفاده از بیتکوین به عنوان یک روش پرداخت برنامه ریزی کرده اند.

سوال جالبی که در این نظرسنجی مطرح شده بود این بود که در چه قیمتی شرکت کنندگان مایل به فروش سهام خود خواهند بود. همانطورکه احتمالا برای هر کسی قابل پیش بینی ست، میانگین اعلام شده قیمت برای هر بیتکوین معادل ۱۹۶ هزار و ۱۶۵ دلار بوده است. با توجه به فهرست قیمت های بیتکوین در پایگاه اطلاعاتی Coindesk، هم اکنون بیتکوین در حدود ۷۶۸۰ دلار معامله می شود.

 

برنامه ریزی برای ذخیره بیتکوین؟

به علاوه، به نظر می رسد بسیاری از کسانی که در این نظر سنجی شرکت کرده اند، هیچ عجله ای برای فروش سرمایه خود ندارند. بر اساس گزارشی که در LendEDU  منتشر شده است، حدود یک سوم یعنی ۶۲/۳۲ درصد از شرکت کنندگان، بخشی از بیتکوین خود را از زمان سرمایه گذاری فروخته اند. اگر چه، دریافتیم که اکثریت سرمایه گذاران یعنی در حدود ۳۸/۶۸ درصد، از هنگام خرید، هیچ میزانی از ذخایر بیتکوین خود را به فروش نرسانده اند.

به طور متوسط، سرمایه گذاران در قیمت زیر ۳۰۰۰ دلار اقدام به خرید بیتکوین نموده اند. درحالی که ۵/۱۶ درصد از تعداد دارندگان بیتکوین قصد فروش بیتکوین های خود ظرف یک سال پیش رو را دارند، ۲۰ درصد از این افراد قصد دارند سرمایه های خود را دست کم به مدت ۷ سال به صورت دست نخورده باقی نگه دارند.

نکته قابل توجه دیگر در این رابطه این است که، یک سوم از این تعداد شرکت کننده در نظر سنجی، توجهی به ارائه گزارش به سرویس داخلی ثبت درآمد که به اختصار IRS نامیده می شود، نداشتند.  لازم به ذکر است که IRS در سال ۲۰۱۴ اعلام کرده بود، بیتکوین و دیگر رمز ارز ها به عنوان یک دارایی مشمول مالیات قرار خواهند گرفت.

طبق گزارش نوشته شده در LendEDU، اکثریت این تعداد، یعنی در حدود ۶۴.۱۳ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی کسانی هستند که یا گزارش معاملات خود در بیتکوین را اعلام کرده اند و یا لاااقل قصد اعلام آن را به IRS دارند. جالب آن است که بیش از یک سوم از این تعداد، یعنی در حدود ۸۷.۳۵ درصد، برنامه ای برای گزارش تراکنش های بیتکوین خود به IRS ندارند.

این نظر سنجی به همراه دو نظرسنجی دیگر در دو ماه سپتامبر و اکتبر، نشان می دهد که افراد جوان بیشتر در معرض بیتکوین و سایر رمز ارزها قرار می گیرند.

 

https://coiniran.com/?p=16023
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x