ایستگاه خبر

ارزش بازار بیت‌کوین از فیسبوک پیشی گرفت

چانگ‌پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس، در توییت اخیر خود لینکی قرار داده است که بر اساس آن بیت‌کوین نه‌تنها برترین رمز ارز دنیای کریپتو است، بلکه ارزش بازار آن رتبه‌ی ششم تمام شرکت‌ها را به‌خود اختصاص داده است. ارزش بازار این رمز ارز تا ۱۷ آوریل بیش از ۱.۱ تریلیون دلار محاسبه شده که از بازار ۸۶۹ میلیارد دلاری فیسبوک پیشی گرفته است. جایگاه اول تا پنجم این لیست را به ترتیب شرکت‌های اپل، مایکروسافت، آمازون و گوگل تصاحب نموده‌اند.

ژائو در مصاحبه‌ای که اوایل این ماه داشت گفت تقریباً ۱۰۰٪ از دارایی خود را که تقریباً ۲ میلیارد دلار است در رمز ارزها سرمایه‌گذاری نموده است.

وضع فعلی بیت‌کوین

بیت‌کوین طی هفته‌ی جاری در یک روند صعودی قوی بالاتر از ۶۰ هزار دلار قرار گرفت و پیوسته به‌دنبال دستیابی به اوج قیمت تاریخی تازه‌ای بوده است. این رفتار قیمتی در هفته‌های پیشین پیوسته با منطقه‌ی مقاومتی روبرو بوده است. با این وجود، با شکستن این مقاومت در روز چهارشنبه، بیت‌کوین اوج قیمت جدید ۶۴،۸۵۴ دلاری را لمس نمود.

ارزش بازار بیت‌کوین از فیسبوک پیشی گرفت

این رفتار به‌نظر مطلوب است اما در برخی نقاط دنیا بیت‌کوین از سناریوی چندان مثبتی برخوردار نیست. برای نمونه دیروز بانک مرکزی ترکیه طی تصویب قانون جدیدی هرگونه پرداخت مبتنی بر رمز ارز را ممنوع اعلام کرد. به اعتقاد برخی از افراد این ممنوعیت دلیل پنهان سقوط ناگهانی قیمت بیت‌کوین (۴.۶ درصد کاهش) و اتریوم بوده است.

سایر تغییرات مهم بازار رمز ارز

هفته‌ی گذشته برای کل جامعه‌ی کریپتو، آلتکوین‌ها و صرافی‌ها، از لحاظ سودآوری و ارزش بازار بسیار مطلوب بوده است.

برای نمونه دوج‌کوین (DOGE) در هفته‌ی اخیر با انفجار قیمتی ۳۳۰ درصدی خود به اوج قیمت تازه‌ی ۰.۴۸ دلاری دست یافت. توییت ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، نیز در این مهم بی تاثیر نبوده است. درحال حاضر دوج‌کوین با ارزش بازار ۳۸ میلیارد دلاری خود در جایگاه هشتم بازار کریپتو قرار دارد.

ارزش بازار ۶۳ میلیارد صرافی Coinbase نیز درخور توجه است. این صرافی در هفته‌ی پیش نخستین عرضه‌ی عمومی سهام خود را در بورس نزدک تجربه نمود، هر سهم Coinbase توانست با قیمت ۳۲۸ دلار، یعنی۳۰ درصد بیشتر از قیمت مرجع اولیه‌ی خود، معامله گردد.

پیشنهاد مطالعه: کیف پول سرد و گرم چه تفاوتی با هم دارند؟

Source

https://coiniran.com/?p=45176
دکمه بازگشت به بالا