ایستگاه خبر

قیمت بیتکوین به ۲۸ هزار دلار رسید، ارزش بازاری آن از نیم تریلیون دلار عبور کرد

به گزارش خبرگزاری Decrypt، قیمت بیتکوین یک بار دیگر از بالاترین قیمت تمام دوران خود عبور کرد و امروز به بیش از ۲۸ هزار ذلار رسید. ارزش بازاری این رمزارز در حال حاضر بیشتر از نیم تریلیون دلار است.

امروز قیمت بیتکوین با یک افزایش ۱۳.۵ درصدی در ۲۴ ساعت به ۲۸ هزار دلار رسید. بنا بر داده‌های CoinMarketCap، ارزش بازاری این رمزارز ۵۲۴,۸۲۱,۱۶۱,۳۲۷ دلار است.

این یعنی افزایش قیمت بیتکوین در دو روز گذشته معادل با ۴۰۰۰ دلار بوده است. همچنین در طی یک هفته گذشته، قیمت این رمزاز ۲۰ درصد افزایش داشته است. دیروز کوین‌ایران رسیدن قیمت بیتوکن به قله‌ی ۲۵ هزار دلار برای اولین بار را گزارش کرده بود.

|| بیشتر بخوانیم: روند صعودی بیت‌ کوین – بخش سوم

بیتکوین، اتر، XRP

روند صعودی بیتکوین در ماه اکتبر آغاز شد، زمانی که قیمت آن حدود ۱۰،۵۰۰ دلار بود. از آن زمان تا کنون، قیمت این رمزارز تقریباً سه برابر شده است.

قیمت بیتکوین تقریباً هفت برابر قیمت آن در اواسط ماه مارس است. در آن زمان بازارهای جهانی در میان عدم اطمینان ناشی از ویروس همه‌گیر، سقوط کردند و بازار رمزنگاری را با خود به اعماق چاه بردند. هجوم سرمایه گذاران نهادی به طور مکرر دلیل رونق فعلی این بازار عنوان شده است.

در همین حال، قیمت اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته ۳.۵ درصد افزایش یافته و به ۶۴۵ دلار رسیده است. شبکه اتریوم در تابستان گذشته رونق گرفت که پروتکل های مالی غیرمتمرکز یا همان برنامه‌های دیفای دلیل اصلی این رونق بوده‌اند.

همچنین قیمت سومین رمزارز بزرگ، XRP، پنج درصد در روز گذشته و ۵۰ درصد در طی هفته اخیر کاهش یافت!‌ به دلیل افشای پرونده شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از شرکت ریپل و مدیران آن، بسیاری از صرافی‌ها این توکن را از لیست خود حذف کردند. در نتیجه این اخبار و دعاوی، قیمت این توک به شدت کاهش یافت.

|| بیشتر بخوانیم: روند صعودی بیت‌ کوین – بخش چهارم

https://coiniran.com/?p=42808
دکمه بازگشت به بالا