ایستگاه خبر

قیمت بیت کوین از آستانه روانی ۱۰هزار دلار عبور کرد و برای لحظاتی به ۱۰۲۰۰ دلار رسید

امروز، قیمت بیت کوین با افزایشی ناگهانی از آستانه روانی ۱۰هزار دلار برای لحظاتی عبور کرد و باعث شد میلیون‌ها دلار موقعیت معاملاتی فروش استقراضی در صرافی‌های رمزارزی لیکوئید شود.

امروز، ۲۶ ژوییه طی یک صعود ناگهانی و غیرمنتظره، بهای بیت کوین به ۱۰،۲۷۲ دلار رسید. در اثر این جهش شدید و یکباره، تنها در صرافی بیتمکس، تعدادی زیادی از موقعیت‌های معاملاتی فروش استقراضی، لیکوئید شد و ضرر هنگفتی را به معامله گران تحمیل کرد.

به‌نظر می‌رسد، افزایش ناگهانی قیمت بیت کوین از ۹۷۰۰ دلار به ۱۰۲۰۰ دلار، معلول دو اتفاق باشد. یکی لیکوئیدشدن موقعیت‌های معاملاتی فروش استقراضی که بیش‌از اندازه از ضریب اهرمی استفاده کرده‌اند و دیگری مشغول شدن معامله‌گران به کسب سود از بازار داغ آلت‌کوین‌ها.

با شروع سیر صعودی بیت کوین، بسیاری از آلت‌کوین‌ها از جمله توکن‌‌‌های دیفای شروع به ریزش کردند. اتریوم از ۳۲۲ دلار به ۳۱۱ دلار کاهش یافت و توکن‌های دیفای ازجمله آوه و YFI روندی نزولی در پیش گرفتند.

روند نزولی آلت‌کوین‌های بزرگ و موج افزایشی بهای بیت کوین می‌تواند موید این باشد که معامله‌گران، سودهای اکتسابی از رالی اخیر آلت‌کوین‌ها را وارد بازار بیت کوین‌ها کرده‌اند و همین افزایش غیرمنتظره و ناگهانی بهای آن را در پی داشته است.

Source

https://coiniran.com/?p=40293
دکمه بازگشت به بالا