ایستگاه خبر

با اوج‌گیری قیمت بیت‌کوین، ارزش کل بازار رمز ارزها به 1.5 تریلیون دلار نزدیک شد

روند گاوی در چند روز گذشته بر بازار حکم‌فرما بود و موفق شد قیمت بیت‌کوین را به اوج سه هفته‌ای 35 هزار دلاری خود برساند. صعود قیمت بیت‌کوین بر آلتکوین‌ها نیز تاثیرگذار بود و موجب شد قیمت اتریوم و دوج‌کوین به‌ترتیب به 2200 و 0.20 دلار افزایش یابد.

بهترین عملکرد بیت‌کوین در 18 روز گذشته

پس از ریزش بیت‌کوین به قیمت 29 هزار دلار در 20 جولای، به‌نظر می‌رسد بخت و اقبال با این رمز ارز یار بوده است. برترین رمز ارز بازار بلافاصله موفق شد در یک روند صعودی قرار گرفته و مجددا جایگاه 30 هزار دلاری را تصاحب کند.

با انتشار اخبار مثبتی از سوی ایلان ماسک و جک دورسی، سودهای قابل‌توجهی در مدت زمانی اندک به این رمز ارز اختصاص یافت. گاوها کنترل بازار را دردست گرفته و قیمت بیت‌کوین تنها در 5 روز بیش از 15 درصد رشد کرد. با تداوم شرایط مساعد، این رمز ارز موفق به ثبت اوج قیمت (34800 دلار) خود از هفتم جولای در صرافی Bitstamp شد.

با اوج‌گیری قیمت بیت‌کوین، ارزش کل بازار رمز ارزها به 1.5 تریلیون دلار نزدیک شد

درنتیجه‌ی این روند صعودی، ارزش کل بازار بیت‌کوین به بیش از 650 میلیارد دلار رسید و تسلط آن بر آلتکوین‌ها نیز اندکی بیش از 46% شده است.

بازار سبز برای آلتکوین‌ها

آلتکوین‌ها نیز به تبعیت از رمز ارز برتر بازار عملکرد مطلوبی داشته‌اند. اتریوم که تا مرز 1720 دلاری سقوط کرده بود با یک جهش 500 دلاری هم‌اکنون 2200 دلار معامله می‌گردد. اتریوم علی‌رغم افت قیمت اندک خود طی روز گذشته، همچنان با 2 درصد رشد قیمت روبرو است.

اگرچه بایننس کوین (BNB) همچون اتریوم رشد قابل‌توجهی نداشته است، اما درحال حاضر با روند صعودی همراه است. این توکن موفق شد به قیمت 300 دلاری دست یافته و بر فراز آن قرار گیرد.

در 24 ساعت پیش کاردانو، دوج‌کوین و پولکادات به‌ترتیب 1.5، 2.5 و 2.5 درصد رشد قیمتی داشتند، اما یونی‌سوآپ، بیت‌کوین کش، سولانا و لایت‌کوین از سناریوی معکوسی پیروی می‌کنند.

با اوج‌گیری قیمت بیت‌کوین، ارزش کل بازار رمز ارزها به 1.5 تریلیون دلار نزدیک شد

بیشترین افزایش قیمت را دربین 100 رمز ارز برتر اینترنت کامپیوتر (دفینیتی) یا ICP با بیش از 30 درصد رشد داشته و حدودا 45 دلار معامله می‌گردد.

این جریان گاوی به افزایش 200 میلیارد دلاری ارزش بازار کل رمز ارزها منجر شده و توانست است مجددا آن را به مرز 1.5 تریلیون دلاری نزدیک نماید.

پیشنهاد مطالعه: مارکت کپ چیست؟ (Market Capitalization) ارزش بازار ارزهای دیجیتال

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا