ایستگاه خبر

با اوج‌گیری قیمت بیت‌کوین، ارزش کل بازار رمز ارزها به ۱.۵ تریلیون دلار نزدیک شد

روند گاوی در چند روز گذشته بر بازار حکم‌فرما بود و موفق شد قیمت بیت‌کوین را به اوج سه هفته‌ای ۳۵ هزار دلاری خود برساند. صعود قیمت بیت‌کوین بر آلتکوین‌ها نیز تاثیرگذار بود و موجب شد قیمت اتریوم و دوج‌کوین به‌ترتیب به ۲۲۰۰ و ۰.۲۰ دلار افزایش یابد.

بهترین عملکرد بیت‌کوین در ۱۸ روز گذشته

پس از ریزش بیت‌کوین به قیمت ۲۹ هزار دلار در ۲۰ جولای، به‌نظر می‌رسد بخت و اقبال با این رمز ارز یار بوده است. برترین رمز ارز بازار بلافاصله موفق شد در یک روند صعودی قرار گرفته و مجددا جایگاه ۳۰ هزار دلاری را تصاحب کند.

با انتشار اخبار مثبتی از سوی ایلان ماسک و جک دورسی، سودهای قابل‌توجهی در مدت زمانی اندک به این رمز ارز اختصاص یافت. گاوها کنترل بازار را دردست گرفته و قیمت بیت‌کوین تنها در ۵ روز بیش از ۱۵ درصد رشد کرد. با تداوم شرایط مساعد، این رمز ارز موفق به ثبت اوج قیمت (۳۴۸۰۰ دلار) خود از هفتم جولای در صرافی Bitstamp شد.

با اوج‌گیری قیمت بیت‌کوین، ارزش کل بازار رمز ارزها به 1.5 تریلیون دلار نزدیک شد

درنتیجه‌ی این روند صعودی، ارزش کل بازار بیت‌کوین به بیش از ۶۵۰ میلیارد دلار رسید و تسلط آن بر آلتکوین‌ها نیز اندکی بیش از ۴۶% شده است.

بازار سبز برای آلتکوین‌ها

آلتکوین‌ها نیز به تبعیت از رمز ارز برتر بازار عملکرد مطلوبی داشته‌اند. اتریوم که تا مرز ۱۷۲۰ دلاری سقوط کرده بود با یک جهش ۵۰۰ دلاری هم‌اکنون ۲۲۰۰ دلار معامله می‌گردد. اتریوم علی‌رغم افت قیمت اندک خود طی روز گذشته، همچنان با ۲ درصد رشد قیمت روبرو است.

اگرچه بایننس کوین (BNB) همچون اتریوم رشد قابل‌توجهی نداشته است، اما درحال حاضر با روند صعودی همراه است. این توکن موفق شد به قیمت ۳۰۰ دلاری دست یافته و بر فراز آن قرار گیرد.

در ۲۴ ساعت پیش کاردانو، دوج‌کوین و پولکادات به‌ترتیب ۱.۵، ۲.۵ و ۲.۵ درصد رشد قیمتی داشتند، اما یونی‌سوآپ، بیت‌کوین کش، سولانا و لایت‌کوین از سناریوی معکوسی پیروی می‌کنند.

با اوج‌گیری قیمت بیت‌کوین، ارزش کل بازار رمز ارزها به 1.5 تریلیون دلار نزدیک شد

بیشترین افزایش قیمت را دربین ۱۰۰ رمز ارز برتر اینترنت کامپیوتر (دفینیتی) یا ICP با بیش از ۳۰ درصد رشد داشته و حدودا ۴۵ دلار معامله می‌گردد.

این جریان گاوی به افزایش ۲۰۰ میلیارد دلاری ارزش بازار کل رمز ارزها منجر شده و توانست است مجددا آن را به مرز ۱.۵ تریلیون دلاری نزدیک نماید.

پیشنهاد مطالعه: مارکت کپ چیست؟ (Market Capitalization) ارزش بازار ارزهای دیجیتال

Source

https://coiniran.com/?p=46721
دکمه بازگشت به بالا