ایستگاه خبر

حل مشکل مصرف بالای برق توسط شبکه بیتکوین

یک استارت-آپ دوستدار محیط زیست ادعا کرده که راهی برای حل مشکل مصرف بیش از حد انرژی برای استخراج بیتکوین پیدا کرده است. مساله افزایش روزافزون مصرف انرژی بیتکوین که باعث آلودگی می شود موضوعی ست که افزایش و محبوبیت این ارز را تحت الشعاع قرار می دهد.

طبق گزارش وبسایت این شرکت استرالیایی به نام HydroMiner GmbH، آن ها پس از برگزاری اولین آی سی او خود (حراج اولیه کوین) توانستند 2.8میلیون دلار سرمایه جذب کنند. این سرمایه جهت کار گذاشتن کامپیوترهای پرقدرت در نیروگاه های انرژی آبی صرف خواهد شد. طبق گفته این شرکت، در این مکان می توان کوین ها یا همان سکه هایی جدید با هزینه و تاثیرات منفی کمتر بر روی محیط زیست ایجاد کرد.

Nadine Damblon از موسسان و مدیر اجرایی HydroMiner می گوید:« بسیاری از مردم نگران مصرف انرژی بالای ارزهای رمزنگاری شده هستند که این موضوع اهمیت بسیاری دارد».

طبق آمار وبسایت Digiconomist، میزان نیاز به برق توسط شبکه ای جهانی از کامپیوترها که “بلاکچین” یعنی فناوری زیرساختی بیتکوین را اجرا می کنند، از ماه اکتبر تا به حال 43% افزایش یافته است. این مقدار چیزی ست بیشتر از مصرف یک سال نیجریه که 186میلیون نفر در آن زندگی می کنند. مقدار بسیار بالایی از انرژی مورد نیاز شبکه بیتکوین از طریق سوخت های فسیلی تامین می شود.

با اینکه قیمت بیتکوین به 8هزار دلار نزدیک شده، هزینه مورد نیاز برای سودده بودن استخراج تا سال 2020 به 300هزار الی 1.5میلیون دلار خواهد رسید؛ این محاسبات توسط Christopher Chapman که تحلیلگری در Citigroup Inc است انجام شده. او این تخمین ها را بر اساس نرخ رشد فعلی استخراج و میزان انرژی مصرفی توسط دستگاه های در حال استخراج بدست آورده است. در نهایت این امکان وجود دارد که با گسترش و محبوبیت بیتکوین، میزان انرژی مصرفی آن با آنچه ژاپن مصرف می کند برابری کند.

این استارت-آپ که توسط 6نفر راه اندازی شده در حال حاضر سرورهایی برای ارزهای رمزنگاری شده در دو نیروگاه آبی غیرفعال در اتریش دارد. آن ها ابزارهایی با سرور و نرم افزار لازم جهت قرار دادن در نیروگاه ها دارند که به جای استفاده از کولر جهت خنک کردن فضا، از طریق لوله کشی هایی از هوای خنک آلپ استفاده می کنند و از این طریق نیز انرژی کمتری بابت دستگاه های خنک کننده مصرف می شود.

Damblon که در سال 2016 این استارت-آپ را با خواهر خود راه اندازی کرد می گوید:« ما تنها با استفاده از انرژی های تجدیدپذیر استخراج می کنیم. در صورتی که مشکل مصرف انرژی از این طریق حل شود، پذیرش و استفاده از بلاکچین نیز افزایش خواهد یافت».

استارت-آپ HydroMiner برای استفاده از ذخایر غنی انرژی های آبی در اتریش بنا شده است. این شرکت به کارخانه دارها مبلغی معادل 4.5سنت به ازای هر کیلوات ساعت پرداخت می کند که این عدد بسیار کمتر از 19.3سنت است که برای سودده بودن استخراج بیتکوین مورد نیاز است.

Dablon می گوید ما از انرژی های تجدیدپذیر نه تنها برای حفظ محیط زیست، بلکه برای سود بیشتر هم استفاده می کنیم.

تاسیسات کشور اتریش نیز به درآمد و سود حاصل از استفاده از انرژی آبی علاقمند شده اند و با اینگونه استارت-آپ ها همکاری می کنند.

 

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

 

source & image

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا