ایستگاه خبر

هیجانات حول بیت کوین در شبکه‌های اجتماعی با کاهش روبروست

حجم هیجانات حول بیت کوین در توئیتر از سومین هاوینگ بیت کوین در ماه مه سال 2020 با کاهش روبرو شده است که ممکن است در نتیجه عدم دستیابی بیت کوین به سطح قیمتی‌ای باشد که پس از هاوینگ از آن انتظار می‌رفت.

تحقیقی که توسط شرکت تحلیلی Crypto Analytics Santiment در روز دوشنبه (29 ژوئن 2020) انجام شده نشان داده است هیجانات حول بیت کوین در توئیتر در حین هاوینگ این رمزارز به 781.5 رسیده است. با این حال، به نظر می‌رسد که اخیراً‌ منشن‌‌های مثبت در بستر رسانه‌های اجتماعی پایین آمده و مقدار آن به 327.0 رسیده است.

پیش از این، شاخص‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی مانند میزان توئیت‌ها، نظرات Reddit و غیره، هیجانات فزاینده در میان معامله‌گران را نشان می‌دادند. در ماه می سال 2020، نویسنده مشهور سریال هری پاتر، J.K. رولینگ توئیت کرد که به درک بیشتری درباره بیت کوین نیاز دارد. این توئیت سیلی از پاسخ‌های جامعه کریپتو درباره بیت کوین را به همراه داشت.

قبل از هاوینگ سوم بیت کوین، BTCManager در آوریل سال 2020 اعلام کرد که هیجانات رو به افزایش است و کلمات «هاوینگ بیت کوین» در سطح جهانی ترند شده است. در همان ماه گزارش شد که تعداد آدرس‌های خرده‌فروشان بیت کوین از فوریه سال 2020 افزایش یافته و به بالاترین میزان خود (ATH) بالغ بر 3 میلیون رسیده است.

با این حال، کاهش حجم توئیت‌های بیت کوین می‌تواند به دلیل انتظارات ناکام‌مانده در بین معامله‌گران باشد که معتقد بودند هاوینگ باعث جهش قیمتی در بیت کوین خواهد بود. اما چنین انتظاراتی خلاف روندهای تاریخی است. هاوینگ دومین که در سال 2016 رخ داد، تا دسامبر 2017 -که قیمت بیت کوین به بالاترین میزان خود یعنی ۲۰ هزار دلار رسید- باعث افزایش قیمت نشد.

 

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا