ایستگاه خبر

هیجانات حول بیت کوین در شبکه‌های اجتماعی با کاهش روبروست

حجم هیجانات حول بیت کوین در توئیتر از سومین هاوینگ بیت کوین در ماه مه سال ۲۰۲۰ با کاهش روبرو شده است که ممکن است در نتیجه عدم دستیابی بیت کوین به سطح قیمتی‌ای باشد که پس از هاوینگ از آن انتظار می‌رفت.

تحقیقی که توسط شرکت تحلیلی Crypto Analytics Santiment در روز دوشنبه (۲۹ ژوئن ۲۰۲۰) انجام شده نشان داده است هیجانات حول بیت کوین در توئیتر در حین هاوینگ این رمزارز به ۷۸۱.۵ رسیده است. با این حال، به نظر می‌رسد که اخیراً‌ منشن‌‌های مثبت در بستر رسانه‌های اجتماعی پایین آمده و مقدار آن به ۳۲۷.۰ رسیده است.

پیش از این، شاخص‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی مانند میزان توئیت‌ها، نظرات Reddit و غیره، هیجانات فزاینده در میان معامله‌گران را نشان می‌دادند. در ماه می سال ۲۰۲۰، نویسنده مشهور سریال هری پاتر، J.K. رولینگ توئیت کرد که به درک بیشتری درباره بیت کوین نیاز دارد. این توئیت سیلی از پاسخ‌های جامعه کریپتو درباره بیت کوین را به همراه داشت.

قبل از هاوینگ سوم بیت کوین، BTCManager در آوریل سال ۲۰۲۰ اعلام کرد که هیجانات رو به افزایش است و کلمات «هاوینگ بیت کوین» در سطح جهانی ترند شده است. در همان ماه گزارش شد که تعداد آدرس‌های خرده‌فروشان بیت کوین از فوریه سال ۲۰۲۰ افزایش یافته و به بالاترین میزان خود (ATH) بالغ بر ۳ میلیون رسیده است.

با این حال، کاهش حجم توئیت‌های بیت کوین می‌تواند به دلیل انتظارات ناکام‌مانده در بین معامله‌گران باشد که معتقد بودند هاوینگ باعث جهش قیمتی در بیت کوین خواهد بود. اما چنین انتظاراتی خلاف روندهای تاریخی است. هاوینگ دومین که در سال ۲۰۱۶ رخ داد، تا دسامبر ۲۰۱۷ -که قیمت بیت کوین به بالاترین میزان خود یعنی ۲۰ هزار دلار رسید- باعث افزایش قیمت نشد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=39803
دکمه بازگشت به بالا