ایستگاه خبر

بررسی مجدد مالیات بر رمزارزها در آمریکا

مشوق اصلی این کار کیست؟

سناتور Cynthia Lummis اولین عضو کنگره که دارای بیت کوین است، گفته است که توافق بین دو جناح در کنگره باعث افزایش شانس بررسی مجدد مالیات بر رمزارزها خواهد شد.

این سناتور که نماینده‌ی ایالت Wyoming است، ابراز امیدواری کرده است که روز چهارشنبه کنگره به نتیجه‌ای مثبت برای بررسی و تجدید قوانین مالیاتی بر رمزارزها خواهد رسید.

این موضوع مدت زمان زیادی است که برای دارندگان بیت کوین و صنعت پیشروی رمزارزها مشکلاتی را ایجاد کرده است.

او در مصاحبه‌ای با مدیران اجرایی رمزارزها و قانون‌گذاران گفته است: ما خوشبین هستیم که بتوانیم دراین موضوع به توافقی میان دو جناح برسیم.

این نظر از سوی Lummis در پاسخ به این سوال بود که آیا کنگره قانون عدم اختصاص مالیات به تراکنشاتی با مبالغ پایین در حوزه‌ی رمزارزها را تصویب خواهد کرد یا خیر.

پیشنهاد مطالعه: اجرایی شدن پرداخت مالیات بر رمزارز ها در آمریکا

مشکل مالیاتی حال حاضر رمزارزها

در حال حاضر طبق قوانین IRS هرگونه تراکنش رمزارز، چه مبالغ بالا و چه مبالغ کم، می‌تواند پتانسیل ایجاد یک موج بزرگ را داشته باشد.

منتقدان می‌گویند که این قانون باعث ایجاد دردسرهای زیادی می‌شود و با محدود کردن استفاده‌ی رمزارزها در فعالیت‌های روزمره، خلاقیت در این حوزه را از بین می‌برد.

و در حالی که IRS خودش را وقف جمع‌آوری مالیات از رمزارزها کرده است، از این مسئله غافل مانده است که فرآیند پر کردن اظهارنامه‌های مالیاتی برای رمزارزها بسیار دشوار است.

تمایل Lummis به این حوزه می‌تواند به بررسی مجدد مالیات بر رمزارزها کمک کرده و آن را تسریع کند.

این لایحه در مجلس نمایندگان در قالب هزینه‌های پرداختی ارائه شده است اما تاکنون به مجلس سنا راه نیافته است.

Lummis که از ایالت Wyoming است توانسته این ایالت را به یکی از مراکز رمزارز تبدیل کند و همچنین به یک کمیته پارلمانی جدید برای نوآوری‌های مالی اشاره کرده است که توسط خودش و سناتور دیگری به نام Krysten Sinema که از جناح مقابل بوده و هم‌ عقیده با توافق میان دو جناح است، اداره خواهد شد.

محققین در زمینه‌ی تعیین سیاست‌ها اخطار داده‌اند که اگرچه تمایل دولت و سنا به نفع رمزارزها است ولی بررسی و تجدید قوانین مالیاتی، در آینده‌ای نزدیک رخ نخواهد داد.

کابینه‌ی بایدن و کنگره در حال حاضر درگیر مسائلی مهم‌تر مانند رکود اقتصادی حاصل از پاندمی هستند و موضوعی مانند مالیات رمزارزها از اهمیت کمتری برخوردار است. پس به این زودی‌ها خبری نخواهد شد!

تلاش برای تغییر وضعیت

اگر با دیدی گسترده‌تر به موضوع نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که روز به روز افراد بیشتری از قانون‌گذاران نه تنها در سطح ایالتی، بلکه در سطح کشوری، به حوزه رمزارزها علاقه‌مند می‌شوند و اطلاعات بیشتری راجع به آن کسب می‌کنند.

Nathan McCauley مدیر شرکت ارائه خدمات ذخیره رمزارز Anchorage، گفته است که شرکت او با چندین شهردار ایالتی صحبت کرده است تا آن‌ها نیز رمزارزها را به دارایی‌های خزانه‌ی خود اضافه کنند.

این کار می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی بر روی بازار داشته باشد، تقریبا همانند کاری که شرکت‌هایی مانند Tesla و Square در ماه‌های اخیر انجام داده‌اند.

McCauley گفته است که تمایل ایالت‌ها برای روی آوردن به رمزارزها مربوط به تحقیقی است که اخیرا انجام شده است.

در این تحقیق به راه‌های جایگزین برای اداره‌ی امور مالی و سرمایه‌گذاری در زمان رکود طولانی‌مدت بازارهای کنونی پرداخته شده است.

source

https://coiniran.com/?p=44293
دکمه بازگشت به بالا