ایستگاه خبر

کلاهبرداران بیت‌کوین در کمین کاربران یوتیوب

معمولاً  فعالیت‌های متقلبانه در یوتیوب کاملاً شبیه به یکدیگر هستند. در زمان شیوع بیماری کرونا در سراسر کره‌ی زمین، مجموعه‌ای از کلاهبرداران هویت بیل گیتس را جعل می‌کنند که فعالیت‌های انها ویژگی‌های متمایزی دارد.

با افت قیمت بیت کوین (BTC) ، کلاهبرداران حریص می‌شوند

دقیقاً مانند چندین مورد قبلی، کلاهبرداران با پخش زنده در یوتیوب، از کاربران می‌خواهند بیت‌کوین (BTC) خود را ارسال کنند تا مبلغ ارسالی اولیه آنها را دو برابر کنند. این کلاهبرداری با ۰.۱ بیت‌کوین به قیمت تقریبی ۶۵۰ دلار آغاز می‌شود.

کلاهبرداران همچنین URLهایی برای این کمپین منتشر می‌کنند که به وبسایت‌های مشکوک مرتبط‌اند. برخلاف موارد قبلی، کلاهبرداران چندین پخش زنده همزمان را راه اندازی می‌کنند. در زمان انتشار این مقاله، حداقل دو نفر از آنها فعال بودند که طبق آمار، میانگین محبوبیت یکی از آنها در حدود ۳۰۰۰۰ بیننده بوده است.

پخش زنده کلاهبرداران یوتیوبی - کوین ایران

ایده‌یی نه چندان خوب

راه‌اندازی اکانت‌های جعلی به نمایندگی از بیل گیتس خنده‌دار به نظر می‌رسد چون آقای گیتس از منتقدان برجسته کریپتوکارنسی‌ها، به ویژه بیت‌کوین (BTC) است و این نوع سرمایه‌گذاری را بیشتر یک «تئوری احمقانه» می‌داند. به عقیده او بیت‌کوین فقط بودجه‌یی غیرقانونی برای قاچاق مواد مخدر است و نه چیزی بیش از آن:

«در حال حاضر رمزارزها برای خرید فنتانیل و سایر مخدرها استفاده می‌شوند و بنابراین جزو معدود فناوری‌هایی‌ست که مستقیماً باعث مرگ و میر می‌شود.»

 

تیم U.Today بار دیگر اعلام می‌کند که هیچ فعالیتی منتسب به یک محصول یا برندِ بخصوص بدون اطلاع‌رسانی از وبسایت رسمی آن انجام نخواهد گرفت. هرگونه اعلانی در یوتیوب، مدیوم یا تلگرام می‌تواند اعلانی از سوی کلاهبرداران باشد. هرگز پول خود را برای اشخاص ناشناس ارسال نکنید.

Source

https://coiniran.com/?p=37904
دکمه بازگشت به بالا