بلومبرگ: انگار دوباره سال 2017 را شاهد هستیم
سلمان صادقی | 1398.10.25

بلومبرگ: انگار دوباره سال 2017 را شاهد هستیم

صعود ماه ژانویه بیت‌کوین بازگشت حباب کریپتو را یاد آوری می‌کند

بلومبرگ امروز در مطلبی با عنوان “صعود ژانویه بیت‌کوین تکرار حباب 2017” به صعود چشمگیر رمز ارزها در سال 2020 واکنش نشان داده است.

بهترین صعود بیت‌کوین از سال 2012 تا کنون! افزایش بیست درصدی تنها طی دو هفته! انگار خاطرات چند سال پیش دوباره زنده شده است!

بزرگترین کوین دیجیتال جهان بیت‌کوین پس از چند هفته درگیری در بازار نزولی با 8.9 درصد صعود به قیمت 8854 دلار معامله می‌شود. بالاترین قیمت از نوامبر تا کنون! وضعیت آلت‌کوین ها که به مراتب بهتر هم هست. رمز ارز BSV دو برابر شده است و بیت‌کوین کش 60 درصد افزایش قیمت داشته است.

وقتی بیت‌کوین صعود می‌کند مشتری ها شروع به خرید آلت‌کوین‌ها می‌کنند. چرا که همه به رفتار رهبر اصلی بیت‌کوین نگاه می‌کنند. این صحبت های استیو اهرلیچ مدیر اجرایی Voyager Digital است.

همانطور که در سال 2017 شاهد صعود 1400 درصدی برای بیت‌کوین بودیم، افزایشی که رمز ارزها و بیت‌کوین را در رسانه‌ها معروف کرد و جریان آنها را تبدیل به یک جریان اصلی نمود، امسال نیز به نظر می‌رسد نشانه‌هایی وجود دارد که می‌توان تکرار چنین حادثه ای را منتظر بود.

افزایشی که همزمان با افزایش چشمگیر کاربردهای رمز ارزها در حال اتفاق افتادن است. مدیر اجرایی کمپانی سنگاپوری Luno معتقد است که افزایش کاربرد بیت‌کوین به عنوان یک سوخت برای روند صعودی عمل می‌کند. امکان انعقاد معاملات آتی بیت‌کوین دلیل مناسبی برای واکنش بازار است.

بخش زیادی از صنعت در حال پذیرش بیت‌کوین است. تلاش دولت آمریکا برای قانون مند سازی معاملات با بیت‌کوین نظیر بسته  Bitcoin ETF، ورود کمپانی‌های بزرگ به بازار نظیر فیس بوک و واقعه هالوینگ یا همان نصف شدن پاداش بلاک‌ها همگی نشانه‌های تکرار یک صعود حباب‌گونه مثل 2017 را تداعی‌می‌کنند.