آموزش ترید، سرمایه‌گذاری و تحلیل بازار

تحلیل بنیادی و تکنیکال بیت کوین (BTC)، XRP (ریپل) و اتریوم (ETH)

بازار رمز ارز ها هنوز جای پای خود را محکم نکرده و موقعیت های آغازین در روند نزولی استراتژی خوبی ندارند. رمز ارز ها تا کجا سقوط می کنند؟

روند رمز ارز ها پس از یک دوره کم نوسان، دوباره نزولی شد. مطابق گفته ی Jan Van Eck، مدیرعامل Van Eck، با وجود چنین افت قیمت شدیدی در بازار رمز ارز ها همچنان هیچکس روی آن ها سرمایه گذاری نمی کند؛ چرا که به اعتقاد وی سرمایه به سمت دارایی های سنتی مانند طلا در حال حرکت است.

بیشتر بخوانید: آیا قیمت طلا می‌تواند سرنخ هایی از جهش بعدی بیت کوین ارائه دهد؟

تقاضا برای سرمایه گذاری روی شرکت های رمز ارزی رو به افزایش است. Galaxy Digital در نظر دارد تا ۲۵۰ میلیون دلار تا ماه مارس به شرکت های رمز ارزی وام دهد. اکثر بانک های سرمایه گذاری بزرگ و صندوق های سرمایه گذاری، در حوزه ی بلاک چین سرمایه گذاری می کنند اما Nouriel Roubini همچنان معتقد است که بلاک چین «همچون یک فایل اکسل است».

ایران نیز در پی استفاده از رمز ارز ها برای دور زدن تحریم های آمریکاست و می خواهد یک رمز ارز با پشتوانه ایجاد کرده و پرداخت های بین المللی اش را تسهیل نماید.

بیشتر بخوانید: گزارشی درمورد باید ها و نباید ها در پیش نویس سیاست نامه رمز ارز های بانک مرکزی ایران

در حالی که ما به روند بلند مدت فضای رمز ارز ها امیدوار هستیم، حرکات قیمت در کوتاه مدت همچنان ناامید کننده است. بازار هنوز جای پای خود را محکم نکرده و موقعیت های آغازین در روند نزولی استراتژی خوبی ندارند. رمز ارز ها تا کجا سقوط می کنند؟ اجازه دهید به نمودار سه رمز ارز برتر بازار نگاهی بیندازیم.

BTC/USD

همچون وضعیت بیت کوین در نوامبر سال گذشته، BTC/USD ناحیه ی باریک را شکسته و نزولی شده است. خرس ها تلاش می کنند قیمت را به زیر ۳۲۳۶ دلار بکشند و روند نزولی را ادامه دهند.

تحلیل بنیادی و تکنیکال بیت کوین (BTC)، XRP (ریپل) و اتریوم (ETH)
BTC/USD

قیمت، زیر هر دو میانگین متحرک قرار دارد و RSI نزدیک به سطح اشباع فروش رسیده که نشان می دهد خرس ها دست بالا را دارند. هر پولبک به فروش بیشتر روی میانگین های متحرک و بالای روند نزولی منجر می شود. در صورت شکسته شدن مقاومت ۳۲۳۶ دلار، قیمت بیت کوین می تواند تا ۳۰۰۰ دلار کاهش یابد. اگر این سطح نیز بشکند قیمت تا ۲۶۰۰ و سپس ۲۴۰۰ دلار سقوط خواهد کرد. یک جهش سریع رو به بالا از ۳۲۳۶ دلار نیز می تواند روند نزولی را بی اعتبار کند.

بیشتر بخوانید: تحلیل بنیادی و تکنیکال پنج رمز ارز ترون، لایت کوین، بایننس کوین، دش و مونرو

XRP/USD

XRP (ریپل) به زیر محدوده ی ۰.۳۱ تا ۰.۳۰۵۰۰ دلار سقوط کرد و فروش این رمز ارز تشدید شد. اولین حمایت XRP در ۰.۲۷۷۹۵ دلار است و سپس مقاومت ۰.۲۴۵۰۸ دلار را در پیش داریم. به وضوح روند ریپل نزولیست؛ چرا که میانگین های متحرک، هر دو شیب نزولی دارند و RSI در سطح اشباع فروش است. روند نزولی XRP/USD در صورتی که قیمت هر دو میانگین متحرک را به سمت بالا بشکند تغییر خواهد کرد.

تحلیل بنیادی و تکنیکال بیت کوین (BTC)، XRP (ریپل) و اتریوم (ETH)
XRP/USD

ETH/USD

روز ۲۷ ژانویه اتریوم تا  پایین حمایت قوی ۱۱۶.۳۰ دلار سقوط کرد. حمایت های بعدی ۱۰۰ و ۸۳ دلار هستند. میانگین های متحرک، روند نزولی را در یک تقاطع خاتمه داده اند و RSI نیز در ناحیه اشباع فروش است. در صورتی که روند قیمت جفت ETH/USD بالاتر از میانگین های متحرک قرار گیرد می توان به رشد اتریوم امیدوار بود.

تحلیل بنیادی و تکنیکال بیت کوین (BTC)، XRP (ریپل) و اتریوم (ETH)
ETH/USD

توجه!
مطالب صرفا برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره ی تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.

Source & Image
https://coiniran.com/?p=27560
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x