ایستگاه خبر

تاجران خرد بیت کوین متضرر خواهند شد، اگر…

سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری MicroStrategy در بیت کوین که اکنون ذخیره اصلی دارایی آن است، بیش از یک هفته به طور مداوم خبرساز شده است. تعداد سرمایه‌گذاران سازمانی در بیت کوین افزایش یافته است. با این حال، آیا این برای تاجران خرد بیت کوین خوب است یا بد؟ به طور قابل توجهی، این حرکت به عنوان شاخصی از علاقه سازمانی مورد توجه قرار گرفت، زیرا مدتهاست که عامل مهمی در قیمت بیت کوین محسوب می‌شود. در طول صعودهای تاریخی سال ۲۰۱۷، علاقه سازمانی کلیدی‌ترین عامل بود. در واقع، در آن زمان، راه‌اندازی مشتقات Bitcoin CME یک حرکت جسورانه در طول روند صعودی محسوب می‌شد.
علاقه سازمانی در اواسط ماه اوت به اوج خود رسیده بود، گرچه ارقام مربوط به آن در طی چند هفته گذشته ثابت مانده است. با این حال، برخلاف تصور عمومی، افزایش علاقه تضمین‌کننده افزایش قیمت بیت کوین نیست. در حالی که ورود موسسات به بیت کوین مطمئناً باعث افزایش سرمایه بازار و عرضه در گردش می‌شود، تنها یک فرضیه است که این امر منجر به افزایش قیمت این رمزارز می‌شود.

دارایی‌های ذخیره MicroStrategy اکنون در بیت کوین گره خورده است و این با خطر از دست دادن ارزش سرمایه‌گذاری همراه است. بیت کوین «ذخیره ارزشی» نیست و برگشت سرمایه با کاهشی هفت درصدی همراه بوده است. با این حال، این ضرری غیرقابل تحقق برای MicroStrategy است زیرا خرید بیت کوین نه به قصد فروش، بلکه نگهداشت (HODLing) برای مدت حدود یک دهه انجام شده است.

دیدگاه دیگر در اینجا این است که ورود مؤسساتی مانند MicroStrategy به بیت کوین منجر به رقابت شدید برای به حداکثر رساندن سود می‌شود. MicroStrategy انتخاب کرده است که سرمایه خود را در بیت کوین نگه دارد، سایر مؤسسات ممکن است بیت کوین را به عنوان سرمایه‌‌گذاری جایگزین و تجارت در صرافی‌ها پیشنهاد دهند.

اگر مؤسسات فروش بیت کوین را در BitMEX و سایر صرافی‌ها آغاز کنند، قبل از تنظیم قراردادهای کوتاه‌مدت بودجه کافی در صرافی‌های نقطه‌ای را دارند تا در قیمت‌ها را به طور قابل توجهی دخل‌وتصرف کنند. وقتی مؤسسات وجوه خود را به صرافی‌ها منتقل می‌کنند، تأثیر مستقیم بر قیمت دارد و تقریباً غیرممکن است که یک تاجر خرد بتواند با مؤسسات رقابت کند.

نهنگ‌ها و مؤسسات انگیزه‌های مشابهی دارند که هدف آنها به حداکثر رساندن سود است و نه فقط حمایت یا تحریک پذیرش بیت کوین.

|| بیشتر بخوانید:‌ پنج ضرورت مهم برای پذیرش همگانی یک دیجی ارز ||

این را در نظر بگیرید: طبق یک گزارش تحقیقاتی توسط فیدلیتی، در سراسر ایالات متحده آمریکا، ۲۷٪ از مؤسسات از جمله صندوق‌های بازنشستگی، دفاتر خانواده، مشاوران سرمایه‌گذاری و صندوق‌های سرمایه‌گذاری دیجیتال و سنتی اعتراف کردند که دارایی‌های دیجیتال دارند، در حالی که این میزان یک سال پیش حدود ۲۲٪ بود. اگرچه افزایش نقدینگی و حجم تجارت ممکن است در کوتاه‌مدت به بیت کوین کمک کند، اما ممکن است تاجر خرد با ورود مؤسسات وضعیت بدتری داشته باشد.

هنگامی که مؤسسات شروع به فروش می‌کنند، تاجران خرد بیت کوین برای خرید هجوم می‌آورد. این اتفاق در ۱۲ ماه مارس افتاد، روزی که صرافی‌هایی مانند BitMEX دچار قطعی شدند. صرافی مشتقات مانند BitMEX معاملات با ارزش ۱۰ میلیارد دلار در قراردادهای Futures Bitcoin را در یک روز تسهیل می‌کند و این رویدادها را می‌توان به فعالیت‌های سازمانی نسبت داد. در چنین حالتی، فشار زیادی به طرف فروش وارد می‌شود و تاجر خرد ضرر زیادی می‌کند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41303
دکمه بازگشت به بالا