ایستگاه خبر

نقش بیت کوین در اقتصادهای نوظهور : کاهش فرایند فرسایشی بروکراتیک

اقدامات اخیر انجام‌شده در سراسر جهان با توجه به تنظیم و کنترل کردن رمزارزهایی مانند بیت کوین، زمینه را برای انطباق هرچه بیشتر با بخش‌های مختلف دنیای مالی هموار کرده است. در حالی که بسیاری بیت کوین را صرفاً وسیله‌یی برای سرمایه‌گذاری می‌دانند، عده دیگری معتقدند نقش بیت کوین در اقتصادهای نوظهور بسیار پررنگ است. این شاه‌سکه در اقتصادهای در حال توسعه جهان با رغبت زیادی مواجه شده است. به نظر می‌رسد که آمریکای لاتین، بخش‌هایی از آفریقا و آسیا در مرکز این موج جدید پذیرش برای بزرگترین و قدیمی‌ترین رمزارز جهان قرار دارند.

Matt Ahlborg، بنیانگذار UsefulTulips.org در گفتگو Tales از پادکست کریپتو، در مورد امکاناتی که بیت کوین به کاربران و مشاغل موجود در مکان‌هایی مانند کنیا می‌دهد و ارتباط‌شان با اقتصاد جهانی و مجموعه چالش‌هایی که در چنین مناطقی حین استفاده از بیت کوین با آن روبرو می‌شوند صحبت کرد.

Ahlborg تصریح کرد که در چنین اقتصادهایی قوانین محلی برای تسهیل ارتباطات مالی با بازار بین‌المللی کافی نیستند، در چنین مناطقی ماهیت خودمختار و مستقل بیت کوین و فلسفه بدون مرز آن یک مزیت محسوب می‌شود. آلببورگ خاطرنشان کرد:

«بازار بیت کوین در حال حاضر در اقتصادهای نوظهور فعال است، مردم به سمت بیت کوین تمایل نشان می‌دهند، زیرا آنها از فرایند فرساینده بروکراسی و کاغذبازی خسته شده‌اند و دیگر حاضر نیستند که با آن کنار بیایند.»

گزارشی که اخیراً توسط Arcane Research منتشر شده است، نشانگر رشد اخیربیت کوین است که به نظر می‌رسد به ویژه در دوره فعلی بحران اقتصادی جهانی رو به افزایش بوده است و نشان می‌دهد که چگونه میزان هفتگی بیت کوین در کشور کنیا از اواخر سال ۲۰۱۹ در حال افزایش است و در چند ماه گذشته سال ۲۰۲۰ به شدت افزایش یافته است که این خود دلیلی بر پررنگ شدن نقش بیت کوین در اقتصادهای نوظهور دنیاست.

 

Source

https://coiniran.com/?p=38660
دکمه بازگشت به بالا