ایستگاه خبر

حمله سراسری گروه REVil و درخواست ۷۰ میلیون دلار بیت کوین

گروه مجرمان سایبری روسی REVil پس از انجام یک حمله بزرگ در ایالات متحده و اروپا، مبلغ ۷۰ میلیون دلار بیت کوین به عنوان باج درخواست کردند.

گروهی از هکرها خواستار ۷۰ میلیون دلار بیت کوین برای پایان دادن به حمله بزرگ باج‌افزاری خود هستند. این گروه ادعا می‌کند که بیش از ۱ میلیون سیستم را آلوده کرده است. فقط در سوئد بیش از ۵۰۰ فروشگاه سوپرمارکت زنجیره‌ای Coop را تعطیل شده‌اند.

مهاجمان روسی با نام گروه REVil شناخته شده‌اند. جزئیات این هک اوایل امروز در پورتال دارک وب گروه به اشتراک گذاشته شد. این گروه خواستار ۷۰ میلیون دلار بیت کوین شد تا به دارندگان سیستم‌های آلوده اجازه دهد سیستم‌های خود را دوباره بازیابی کنند.

ارائه‌دهنده اصلی نرم‌افزار Kaseya Ltd. و دولت‌های حداقل ۱۷ کشور از روز جمعه در تلاش‌اند قفل رمزگذاری‌شده بر روی هزاران رایانه آسیب‌دیده را بشکنند. Kaseya در یک پست وبلاگ یکشنبه نوشت:

«با توجه به واکنش سریع مردم ، ما معتقدیم که تعداد بسیار کمی از افراد به‌صورت محلی مورد حمله قرار گرفته‌اند.»

هنوز به کاربران مجوزی برای راه‌اندازی مجدد فعالیت‌هایشان داده نشده است. اوایل امروز ارائه‌دهندگان راه‌حل‌های فناوری اطلاعات مستقر در میامی گزارش دادند هکرها تنها به «بخش کوچکی» از کل مشتریان، تقریباً ۴۰ زیرمحموعه از ۴۰،۰۰۰ مجموعه در سراسر جهان‌، آسیب زده‌اند. با این حال، هدف آنها صدها شرکت کوچکتر در سراسر جهان بوده‌اند که ۵۰ تا ۶۰ درصدد از پایگاه کاربری شرکت را تشکیل می‌دهند. این شرکت‌های آسیب‌دیده شامل Coop در سوئد، یک جراح در آلمان و بسیاری از مشاغل کوچک دیگر مانند خدمات دندانپزشکی، شرکت‌های معماری، مراکز جراحی پلاستیک، و کتابخانه‌ها است که بیشتر آن‌ها در ایالات متحده واقع شده‌اند. کارشناسان اظهار داشتند که این می‌تواند بزرگترین حمله باج‌افزاری تاریخ باشد.

REvil پس از اولین حمله بزرگ خود به مبلغ ۱۱ میلیون دلار به شرکت JBS به‌عنوان یکی از پیچیده‌ترین باندهای آنلاین جهان ظاهر شده است.

یک هفته بعد، این گروه یک خط لوله اصلی انتقال نفت در ایالات متحده را هدف قرار داد و مانع از عرضه به ۱۴ ایالت شد. با این وجود، FBI در طی چند روز با پرداخت ۲.۳ میلیون دلاری مبلغ درخواست شده به بیت کوین را برای هکرها ارسال کند.

FBI آخر هفته آخر بیانیه‌ای منتشر کرد که تأیید می‌کند همراه با آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت (CISA) بر این پرونده تحقیق می‌کند، و خاطرنشان کرد که مقیاس بالقوه این حادثه ممکن است پاسخگویی به تک‌تک افراد قربانی را دشوار کند. آن نویبرگر، معاون مشاور امنیت ملی در امور جرائم مجازی در بیانیه مطبوعاتی گفت که پرزیدنت بایدن تمام منابع دولت را جهت بررسی این حادثه به کار گرفته است.

 

پیشنهاد مطالعه: تکنیک‌های امنیت و حریم خصوصی مورد استفاده در بلاک‌چین

 

Source

https://coiniran.com/?p=46412
دکمه بازگشت به بالا