ایستگاه خبر

ارزش پردازش دلار بیت‌کوین از PayPal پیشی گرفت، مقصد بعدی Mastercard

بیت‌کوین به‌تازگی موفق شد تا از شرکت خدمات پرداخت عظیم PayPal ازنظر ارزش انتقال و پردازش دلار سبقت بگیرد. در زمان نگارش این خبر حجم دلار پردازشی شبکه‌ی بیت‌کوین و Paypal در یک بازه‌ی سه ماهه به‌ترتیب تقریبا ۴۸۹ و ۳۰۲ میلیارد دلار بوده است.

باوجود آنکه این شاخص بسیار خوشایندی برای صنعت رمز ارز محسوب می‌گردد، ارزش شبکه‌های پرداختی برای Mastercard ،Visa و سایر شرکت‌های پیشروی این حوزه با افول روبروست. داده‌های موجود حجم پردازشی دو شرکت برتر خدمات پرداختی Mastercard و Visa را در سه ماهه‌ی گذشته به‌ترتیب معادل با ۱.۸ و ۳.۲ تریلیون دلار برآورد کرده است. درمقایسه‌، شبکه‌ی بیت‌کوین به‌ترتیب ۲۷ و ۱۵ درصد از حجم تراکنش‌های این دو غول عرصه‌ی فینتک را دراختیار دارد.

چگونه بیت‌کوین با Mastercard برابری خواهد کرد؟

گزارش Blockdata در ۲۵ نوامبر تحت‌عنوان «بیت‌کوین چه زمانی ممکن است به حجم پردازشی Mastercard و Visa برسد؟» راهی را پیشنهاد داده است که براساس آن حجم تراکنش‌های پردازشی شبکه‌ی بیت‌کوین با دو شرکت فوق برابری خواهد کرد. در این گزارش آمده است:

«بیت‌کوین برای برابری با دو غول پرداختی جهان باید ارزش تراکنش‌های پردازشی فعلی خود را تا ۲۶۰ درصد افزایش دهد.»

در این مقاله از افزایش قیمت بیت‌کوین به‌عنوان یکی دیگر از ظرفیت‌های بالقوه‌ی این دارایی برای دست‌یابی به ارزش پردازشی Mastercard یاد شده است.

این گزارش مدعی شد اگر قیمت این دارایی دیجیتال با شیب فعلی افزایش یابد در چند سال آینده با Mastercard برابری کرده و به احتمال زیاد تا سال ۲۰۲۶ می‌تواند حجم پردازشی خود را با آن تطبیق دهد. اما اگر به‌جای قیمت فعلی، از میانگین قیمت سالانه‌ی آن به‌عنوان متغییر استفاده کنیم؛ این برابری تا سال ۲۰۶۰ محقق نخواهد شد.

مقاله‌ی Blockdata درخاتمه افزود که حتی اگر بیت‌کوین نتواند در آینده‌ی نزدیک با این شرکت‌های بزرگ پرداخت رقابت کند، به‌عنوان شبکه‌ای که تنها یک دهه از عمر آن می‌گذرد عملکرد بی‌نظیری داشته اشت.

پیشنهاد مطالعه: ماکسیمالیسم بیت‌کوین چیست؟ (Bitcoin Maximalism)

Source

https://coiniran.com/?p=48526
دکمه بازگشت به بالا