ایستگاه خبر

آیا قیمت بیت کوین به دنبال کاهش جستجو‌ها در گوگل پایین خواهد آمد؟

قیمت بیت کوین اینک بالای ۴۰ هزار دلار است و این در حالی است که این رمز ارز سال جدید را با قیمت زیر ۳۰ هزار دلار آغاز کرد و حدودا بیش از یک سال پیش نیز زیر ۴۰۰۰ دلار معامله می‌شد. روند بیت کوین اخیرا فقط صعودی بوده است و مرتبا قیمت این دارایی بالا رفته است. اما اینک جستجو‌ها در مورد این دارایی در گوگل کاهش یافته است و این سوال مطرح می‌شود که آیا روند صعودی آن هم از این روند کاهش جستجو در گوگل تبعیت خواهد کرد؟

زمانی که حرکت اخیر بیت کوین آغاز شد، جهان در ترس و وحشت به سر می‌برد. حرکت یک دارایی از کمتر از ۴۰۰۰ دلار به بیش از ۴۰۰۰۰ دلار در عرض یک سال، واقعه برجسته‌ای است و نیاز به تزریق ۵۰۰ میلیارد دلار سرمایه دارد. امروزه می‌بینیم که سرمایه‌گذاران موسساتی پول زیادی را وارد این فضا کرده‌اند و همه افراد، از افراد عادی گرفته تا افراد مشهور وارد این فضا شده‌اند.

در سال ۲۰۱۹ و اوایل سال ۲۰۲۰، یک تحلیلگر برای بررسی اینکه آیا روند صعودی بیت کوین آغاز شده است یا نه، جستجو‌های گوگل در مورد این دارایی را مورد توجه قرار داد و آن را با گذشته بیت کوین مقایسه کرد. علیرغم حرکت صعودی بیت کوین، اخیرا روند جستجو‌ها در گوگل در مورد این دارایی کاهش پیدا کرده است. آیا این کاهش جستجو‌ها منجر به کاهش قیمت خواهد شد؟ آیا همچنان که یک تحلیلگر مالی ادعا می‌کند، روند‌های گوگل شاخص احساسات افراد فقیر است؟

برخی معتقدند که این کاهش جستجو‌ها به معنی آن است که اصلاح در راه است. بیت کوین به راحتی توانست رکورد ۲۰۱۷ را بشکند و اگر روندی نزولی هم در کار باشد، به نظر می‌رسد که تنها برای کوتاه مدت خواهد بود. البته به مرور زمان دیگر نمی‌توان زیاد به جستجو‌های گوگل در مورد بیت کوین توجه کرد، زیرا مردم این رمز ارز را می‌شناسند و دیگر در مورد آن جستجو نمی‌کنند. امروزه اگر کسی در اینترنت به جستجوی این نمی‌پردازد که چگونه باید ایمیل ارسال کنیم، بدین معنی نیست که فناوری ایمیل مرده است. این نشان می‌دهد که تقریبا همه مردم در مورد این قضیه اطلاع دارند و به این خاطر، در مورد آن جستجو نمی‌کنند.

فناوری بیت کوین نیز چنین است و اینک به پذیرش عام رسیده است و مردم انتظار دارند که این فناوری در آینده هم باقی بماند. نظر شما چیست؟ آیا کاهش جستجو در گوگل بر قیمت بیت کوین تاثیر منفی خواهد گذاشت؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43072
دکمه بازگشت به بالا