ایستگاه خبر

اگر حباب سهام بترکد، ریسک پایین رفتن قیمت بیت کوین هم مطرح است!!

حباب بازار سهام بیش از حد طولانی شده است و این حباب اینک در حال ترکیدن است. اگر چنین اتفاقی بیفتد، قیمت بیت کوین هم که در آستانه حمایتی مهمی است، کاهش پیدا خواهد کرد. بازار‌های سنتی اینک به دنبال افزایش قیمت سریع و ناگهانی سهام GME در آشفتگی به سر می‌برند. Melvin Capital که یک صندوق سرمایه‌گذاری بزرگ است، اخیرا پوزیشن شورت (short) بزرگی در برابر این خرده‌فروش بازی‌های ویدیویی قدیمی (GME) باز کرد که فورا کاربران WallStreetBets که یک زیرشاخه ردیت (Reddit) است، به آن واکنش نشان دادند و شروع به خرید سهام این شرکت کردند. در نتیجه، قیمت این سهام به صورت سریع و ناگهانی بالا رفت، به طوری که نظیر آن را در تاریخ کمتر سراغ داریم.

در جریان این خرید گسترده، ارزش سهام GME از حدود ۲۰ دلار به حدود ۳۵۰ دلار در لحظه این نوشتار رسیده است. این افزایش قیمت، ضرری بسیار بزرگ و میلیاردی را متوجه صندوق سرمایه‌گذاری Melvin Capital کرد. بالا رفتن بیش از حد ارزش سهام GameStop نشان می‌دهد که حباب اخیر خارج از کنترل است و باعث شده که احساسات کلی بازار تغییر کند. اگر بازار‌های سنتی مانند بازار سهام حالت نزولی به خود بگیرند، بیت کوین نیز که اینک در آستانه حساسی است، بیشتر نزولی خواهد شد.

نزول بازار‌های سنتی می‌تواند باعث تنزل بیت کوین هم شود

اگرچه این بار وحشت به اندازه پنج‌شنبه سیاه نیست، اما خطر وابستگی بالای بیت کوین به سهام و بازار‌های سنتی همچنان حس می‌شود. بیت کوین از پنج‌شنبه سیاه به بعد وارد مرحله صعودی شد و تا ۴۲۰۰۰ دلار رفت. شاخص‌های اصلی سهام ایالات متحده نیز در این مدت بسیار رشد کردند و قله‌های قیمتی جدیدی را ثبت کردند. اما اینک این افزایش قیمت از حد خود فراتر رفته و احساسات منفی در مورد آن ایجاد شده است. بازار‌های سنتی و بازار کریپتو اینک در موقعیت خطرناکی هستند و فروش عمیق‌تری می‌تواند در راه باشد.

اینک سرمایه‌گذاران و تریدر‌ها باید تشخیص دهند که آیا این موقعیتی برای اصلاح است و بعد از آن، حرکت صعودی دوباره آغاز خواهد شد و یا این وضعیت به معنی ترکیدن حباب و از بین رفتن روند صعودی است؟ بازار‌ها اینک به راستی غیرمنطقی هستند اما بر طبق نظر اقتصاددان مشهور، جان مینارد کینز (John Maynard Keynes)، بازار‌ها می‌توانند بیش از آنچه که شما دوام می‌آورید، غیرمنطقی باقی بمانند. Melvin Capital درس سختی در این رابطه گرفت و اگر بازار‌های سنتی از اینجا تغییر روند دهند، بازار‌های دیگر هم تغییر خواهند کرد و قیمت بیت کوین هم بیشتر پایین خواهد آمد. نظر شما چیست؟ آیا تغییر روند بازار‌های مالی در راه است؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43433
دکمه بازگشت به بالا