ایستگاه خبر

قیمت بیت کوین در کمتر از یک ماه دو برابر شد و به ۴۰ هزار دلار رسید!

روز پنج‌شنبه و تنها ساعاتی بعد از اینکه قیمت بیت کوین از ۳۸ هزار دلار و ۳۹ هزار دلار عبور کرد، بالاخره در میان تعجب همگان قیمت ۴۰ هزار دلار نیز شکسته شد. این در حالی بود که بسیاری خود را برای اصلاح شدید قیمت آماده کرده بودند. بیت کوین دیروز حدود ۱۳.۴۵ درصد رشد کرد و به قله جدید ۴۰۱۲۳ دلار رسید.

سال ۲۰۲۱ در حالی برای BTC و کریپتو شروع می‌شود که  سال ۲۰۲۰ سالی برجسته برای رمز ارز‌ها بود. در نوامبر سال ۲۰۲۰ بود که رکورد چند ساله بیت کوین شکسته شد و این رمز ارز تنها در ماه دسامبر گذشته حدود ۵۰ درصد رشد را تجربه کرد. این در حالی است که پادشاه رمز ارز‌ها سال جدید را با قدرت بسیار بیشتری شروع کرده است. قیمت BTC اینک تقریبا دو برابر قله سال ۲۰۱۷ است.

چیزی که باعث این افزایش قیمت شده است، این است که مردم پتانسیل بیت کوین را درک کرده‌اند و بسیاری آن را طلای دیجیتال می‌دانند. اینک سرمایه‌گذاران موسساتی زیادی مانند SkyBridge و دیگران وارد این فضا شده‌اند و اقدام به سرمایه‌گذاری مبالغ هنگفتی در این رمز ارز کرده‌اند. ورود سرمایه‌گذاران موسساتی یکی از عوامل اصلی افزایش قیمت سلطان رمز ارز‌ها بوده است.

آشوب‌های اخیری که دونالد ترامپ در ایالات متحده به راه انداخته است و حمله هواداران او به کنگره، مزید بر علت شده و به رشد بیت کوین کمک بیشتری کرده است. وجود هرج و مرج و تضعیف موقعیت دلار بسیار به نفع بیت کوین است و رشد این رمز ارز در چنین شرایطی سریع‌تر انجام می‌شود.

ناآرامی و بلاتکلیفی موجود در جهان بیش از همه به نفع بیت کوین است. اینک همه ارز‌های فیات در حال افول ارزش هستند و در اینجاست که توجه‌ها به BTC جلب خواهد شد. اینک در ایالات متحده دموکرات‌ها کنترل مجلس و سنا را در دست گرفته‌اند و این به معنی افزایش خرج کردن دولت است. این افزایش خرج کردن منجر به تورم می‌شود و بیت کوین نیز به عنوان یک پناهگاه ضدتورمی شناخته شده است.

اینک حجم بازار بیت کوین به ۷۴۶ میلیارد دلار رسیده است و این از حجم بازار بسیاری از شرکت‌های مشهور بیشتر است. همزمان با این افزایش قیمت BTC، حجم بازار استیبل کوین‌هایی مانند تتر نیز بسیار افزایش یافته و این کوین‌های پایدار محبوبیت بسیاری یافته‌اند. نظر شما چیست؟ افزایش قیمت بیت کوین را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43057
دکمه بازگشت به بالا